Okrožno sodišče v Ljubljani je namreč v četrtek potrdilo poenostavljeno prisilno poravnavo, s katero bodo upniki dobili le pet odstotkov svojega denarja. Že pred dvema letoma je sodišče odobrilo odpis dolgov Electe inženiring, osrednje družbe poslovnega omrežja družine Janković. Podjetju so odpisali kar 90 odstotkov dolga v vrednosti 16 milijonov evrov, poroča Televizija Slovenija.
Prva je šla v prisilno poravnavo Electa inženiring
Electa inženiring, v kateri si je Damijan Janković delil lastništvo z bratom Juretom, se je v težavah znašla zaradi upada naložb v kriznih letih in slabega ugleda zaradi postopkov finančne uprave in pojavljanja Electe v več kriminalističnih preiskavah zoper župana Zorana Jankovića in njegova sinova. Electa tako ni dobivala novih poslov in je v zadnjih letih kopičila izgube, njena osnovna dejavnost pa sta inženiring in tehnično svetovanje pri gradbenih projektih. Electa inženiring je kot prva iz skupine v postopku prisilne poravnave, ki se je tudi pravnomočno končala. Lani sta postopka prisilne poravnave stekla še za Electo Naložbe in Electo Holding, krovno družbo v skupini.
Očetu vrnila najmanj tri milijone
Čeprav Damijan in Jure Janković ne bosta vrnila denarja številnim upnikom, pa sta svojemu očetu Zoranu Jankoviču vrnila najmanj tri milijone evrov. Komisija za preprečevanje korupcije je ugotovila, da je ljubljanski župan na svoj bančni račun prejel 208 tisoč evrov iz verižnega prenakazovanja med računi podjetij v vplivnem krogu družine. Ta nakazila so po mnenju komisije obremenjena s korupcijskim tveganjem, je poročala TV Slovenija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje