![Za rast omenjenih trgov so zaslužne predvsem nižje stopnje posredništva, višje stopnje rasti BDP-ja, razvoj podjetništva in povečane potrebe gospodarstva. Foto: RTV SLO](https://img.rtvcdn.si/upload/Slovenija/a2.jpg)
To privablja tuje investitorje, ki se skušajo na omenjenih trgih okrepiti. Analitiki Deloitta takšne smernice napovedujejo za še nekaj let, predvsem zaradi rasti tradicionalnih srednjeevropskih trgov. Po njihovem mnenju je slovenski bančni trg preveč razvit za množično trženje, vseeno pa se še vedno ponuja priložnost za rast.
Za uspeh na slovenskem trgu je tako nujna opredelitev tržnih niš ter prilagoditev poslovnih modelov in trženjskih strategij. V Deloittu še poudarjajo, da je konkurenca na srednjeevropskem bančnem trgu huda, prvi igralec na trgu pa običajno zasede mesto vodilnega, kar banke sili v razvoj novih produktov in storitev.
V primerjavi s trgi Zahodne Evrope je za srednjeevropske značilna predvsem visoka rast. Banke na Zahodu se osredotočajo predvsem na optimizacijo stroškov, za trge Srednje Evrope pa je značilno tekmovanje za tržne deleže, ki bankam omogočajo višanje prihodkov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje