Omenjeni zakon predvideva možnost kapitalskih vložkov ali konverzijo terjatev. Minister Stepišnik meni, da v primeru Cimosa ne bo treba vračati državne pomoči, kot to Evropska komisija zahteva pri pomoči begunjskemu Elanu.
Prodajo Peka hrvaškemu Osimpexu je Stepišnik postavil pod vprašaj, saj naj dane garancije ne bi bile zadostne. "Načrt B je prodaja Peka drugemu kupcu, ki bi dal boljše garancije, kot smo jih dobili od tega kupca," je dejal in dodal, da vlada danes o tem sicer ni razpravljala. Pojasnil je, da delavci, če bi sledil stečaj ali če bi družba ugasnila, ne bi imeli nobene garancije.
To bo po njegovih besedah tema vlade v prihodnje. "Razumem pa, da je pri vseh teh podjetjih s težavami velik problem čas. Podjetja potrebujejo pomoč takoj, preden pa sprožiš vse postopke, pa se trije meseci obrnejo zelo hitro," je povzel.
Vlada odpoklicala nadzornike SOD-a
Vlada je na današnji seji odpoklicala tudi člane nadzornega sveta Soda in imenovala nove. To so Otmar Zorn, Roman Dobnikar, Samo Lozej, Nives Cesar, Stane Seničar in Aleksander Mervar.
Razrešeni so bili tudi člani in namestniki Ekonomsko-socialnega sveta ter imenovani novi. To so Dušan Kumer, Jernej Pavlič, Anja Kopač Mrak, Dejan Levanič, Uroš Čufer, Mateja Vraničar, Stanko Stepišnik, Monika Kirbiš Rojs, Gregor Virant, Renata Zatler, Jernej Pikalo, Aljuš Pertinač, Tomaž Gantar, Brigita Čokl, Boštjan Vasle in Alenka Kajzer.
Vlada je razrešila predstavnike države v svetu Zavoda RS za zaposlovanje ter za preostali del mandata imenovala nove in sicer Damjano Košir, Zorana Kotolenka, Janjo Romih, Tanjo Vertelj, Urbana Krajcarja in Simono Poljanšek.
Vlada razrešila Žagarja
Vlada je na podlagi odstopne izjave razrešila Antona Žagarja s položaja v.d. generalnega direktorja direktorata za infrastrukturo na ministrstvu za infrastrukturo in prostor.
Mirko Komac pa je bil na lastno željo razrešen s položaja v.d. direktorja Javne agencije za civilno letalstvo RS. Na ta položaj je začasno imenovana Tatjana Črnologar.
Spodbude za tuje investicije
Vlada se je tudi seznanila s poročilom o lani dodeljenih finančnih spodbudah za tuje neposredne investicije. Višina razpisanih proračunskih sredstev je znašala 6,2 milijona evrov, za 12 projektov pa je bilo dodeljenih 5,1 milijona evrov spodbud.
Prejemniki sredstev so se zavezali, da bodo v triletnem obdobju od zaključka posameznih investicij odprli skupno 430 novih delovnih mest.
Od 12 projektov jih bo 10 izpeljanih v predelovalni dejavnosti, dva pa v razvojno-raziskovalni dejavnosti. V letu 2011 je bilo pet projektov realiziranih v razvojno-raziskovalni dejavnosti, dva v storitveni dejavnosti in 11 v predelovalni dejavnosti.
Lani odobreni projekti so geografsko razpršeni po celotni Sloveniji. Trije bodo v podravski regiji, po dva v osrednjeslovenski, obalno-kraški in pomurski regiji, po en pa v jugovzhodni Sloveniji ter v savinjski in spodnjeposavski regiji.
Prav tako je vlada izdala uredbo o razvojnem svetu kohezijske regije. Vsaka regija - za Slovenijo sta določeni dve: Vzhodna Slovenija in Zahodna Slovenija - ima v razvojnem svetu kohezijske regije pet predstavnikov, ki jih imenuje svet regije. Materialne in finančne pogoje za delo sveta zagotavlja ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo.
Vlada je tudi sklenila podpreti pogodbo Svetovne organizacije za intelektualno lastnino o varstvu avdiovizualnih izvedb. Za podpis pogodbe je pooblastila gospodarskega ministra Stepišnika.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje