V prevzemni boj za španskega ponudnika električne energije za 35 milijard evrov sta se namreč vpletli tudi španski gradbeni koncern Acciona in italijanski energetski velikan Enel, ki sta s skupaj 46 odstotki delnic največji posamezni lastnici Endese.
Za njeno delnico sta nazadnje ponujali 41 evrov oz. evro več kot E.On. Manjšinski delež E.Ona v družbi bi pomenil zgolj obojestransko blokado lastnikov deležev in bi se nedvomno končal s sodnim sporom, zato se je nemški velikan odločil prenehati.
Zvezal se je, da ponujenih delnic ne bo sprejel, če ne bodo dosegale 50 odstotkov količine, prav tako pa naslednja štiri leta ne bo objavil nove prevzemne ponudbe za Endeso. Če bosta popoln nadzor nad Endeso pridobila Enel in Acciono, bo E.On ohranil obsežen vložek z dejavnostmi v Španiji, Italiji, Franciji in na Poljskem.
V sporno prevzemno vojno se je vpletala tudi španska vlada, ki je E.Onu branila prevzem, zato si je minuli mesec nakopala grožnjo z ukrepi iz Evropske unije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje