Družba zaposluje okoli 1.200 ljudi, ki se sicer verjetno ne bodo znašli na cesti, saj hčerinske družbe podjetja ohranjajo licence za varovanje. A kljub temu so že leto in pol plače zaposlenih nižje za okoli deset odstotkov, nekateri pa še vedno čakajo na septembrsko plačo in tudi na regres, je za TV Slovenija poročal Florjan Zupan.
G7 je sicer pred leti pričel prevzemati manjše tekmece in dobil skoraj četrtinski delež. A februarja so razglasili plačilno nesposobnost, nato pa upniki niso hoteli privoliti v le sedemodstotno poplačilo terjatev.
Družba skoraj polovico od 16 milijonov evrov terjatev dolguje NLB-ju, prav tako je dolžna davčni blagajni, ZPIZ-u in ZZZS-ju. To, kako bodo poplačani upniki, je zdaj odvisno od stečajne upraviteljice.
Dobrih 500 evrov za več kot sto ur dela
Kot je povedal varnostnik, ki ne želi biti imenovan, za G7 dela že 30 let in za več kot 100 ur dela z vsemi dodatki dobi dobrih 500 evrov.
Večinski lastnik družbe G7 je SAS Group, ki jo obvladuje Nova varnost, večinski lastnik te pa je Blaž Sotlar iz Grosuplja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje