![](https://img.rtvcdn.si/upload/ture_avanture/trgov.jpg)
Kot je pojasnila predsednica sindikata Gorenjskih oblačil Marjana Blasutto, naj bi 98 delavcev prihodnji teden dobilo delavske knjižice in odšlo na zavod za zaposlovanje. Nato bi jih nekaj poklicali nazaj in zaposlili za določen čas, da bi dokončali naročila.
Delavci naj bi glede na prostovoljno likvidacijo prejeli skupaj do pol milijona evrov odpravnine, obljublja vodstvo podjetja, ki meni, da je prav zaradi odpravnine likvidacija za delavce najboljša rešitev. Vendar pa Blasuttova opozarja na slab položaj delavcev, med katerimi so večinoma ženske stare od 40 do 45 let, ki so v Gorenjskih oblačilih delale tudi po 30 let.
Bi podjetje lahko delovalo še naprej?
Večina lastnikov se je strinjala z likvidacijo, le eden izmed malih delničarjev je bil mnenja, da bi podjetje lahko delovalo še naprej, kar je dokazoval tudi s poslovnimi rezultati. Blasuttova pa meni, da je razlog za likvidacijo želja lastnikov po okoriščanju.
Strinja se, da bi podjetje lahko nadaljevalo s poslovanjem, če bi za to obstajal interes lastnikov, kar kažejo tudi bilance podjetja. Gorenjska oblačila so lani zabeležila 113 milijonov tolarjev (470.000 evrov) izgube, kar je polovico manj kot leto prej. Podjetje je ves čas delovalo brez kreditov, prvega pa je najelo za zagotovitev odpravnin in plačilo zapadlih obveznosti dobaviteljem. Lastniki, med njimi sta največja Modra linija in Gorenjska borzno posredniška družba, trdijo, da podjetje ustvarja veliko izgubo iz redne dejavnosti, ki vsak mesec znaša 50.000 evrov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje