Največ ugibanj medijev navaja, da je prva na seznamu Gantarjevih želja Abanka. Foto: RTV SLO
Največ ugibanj medijev navaja, da je prva na seznamu Gantarjevih želja Abanka. Foto: RTV SLO
Kaj se skriva za KD-jevimi prodajami

Slednji ima tako v najboljšem sosedu 10-odstotni lastniški delež, na osnovi reodkupnega sporazuma holdinške družbe Istrabenz z Banko Koper pa posredno glasovalne pravice za 13,17 odstotka delnic Mercatorja. Primorska družba je za delnico odštela skoraj 44.000 SIT, skupna vrednost posla pa je tako dosegla 4,7 milijarde tolarjev.

O načrtih Matjaža Gantarja, prvega moža KD -ja, mediji za zdaj ugibajo, največ pa jih meni, da je 11 milijard SIT portfeljskih naložb, prodanih v zadnjih dneh, namenjenih za nakup Abanke.

KD Holding je v petek 19,99 odstotka delnic Dela - posel je bil vreden 4,2 milijarde SIT - prodal Abanki in Probanki. Za 1,76 milijarde SIT je obnenem prodal tudi nekaj manj kot 4-odstotni delež v Drogi Kolinski. Za to so se po besedah predstavnikov družbe odločili, ker je mogoče s sredstvi od prodaje dosegati višje donose v drugih vrednostnih papirjih.

Kaj se skriva za KD-jevimi prodajami