Foto:
Foto:
Dnevi odločitve pred LTH-jem

Kandidat za predsednika nadzornega sveta LTH-ja Iztok Hohnjec sicer predvideva dva scenarija, ki bi se lahko zgodila družbi. Po negativnem scenariju bi šla lahko družba v stečaj, po pozitivnem pa bi jo lastniško preoblikovali (tako, da bi vključili strateškega partnerja in jo dokapitalizirali). Prisilna poravnava je po njegovih besedah "nepotrebno izgubljanje dragocenega časa".

V primeru stečaja poplačilo iz naslova hipotek
Če bo prišlo do stečaja, se bodo banke upnice (ne pa tudi davčna uprava), tako pravi Hohnjec, lahko v celoti poplačale iz naslova hipotek na nepremičninah. "Največ bodo v tem primeru izgubili zaposleni, kar bo pomenilo veliko socialno škodo ter hud udarec za lokalno okolje," je dodal.

V primeru pozitivnega scenarija bi milijon evrov od denarja, ki bi ga zagotovila Nova ljubljanska banka, namenili zapadlim obveznostim do zaposlenih, 250.000 evrov bi šlo za deblokado davčne uprave, 750.000 evrov pa v zagon proizvodnje. Kot morebitnega partnerja v tem položaju Hohnjec vidi dansko podjetje Vestfrost.

Za dokapitalizacijo potrebnih pet milijonov evrov
Preoblikovanje lastniške strukture podjetja bi po njegovih besedah pomenilo izstop neaktivnih velikih delničajev in vstop države (prek Kada in Soda) ter lokalne skupnosti Škofja Loka. Kot navaja kandidat za prvega nadzornika, bi se povečal tudi delež zaposlenih, in sicer na 22 odstotkov. Za dokapitalizacijo sicer potrebujejo 5,1 milijona evrov.

M. N.

Dnevi odločitve pred LTH-jem