Med preiskavami so med drugim odkrili tudi 487 možnih žrtev različnih vrst izkoriščanja.
Vseevropsko akcijo, ki je potekala med 15. in 21. junijem, je vodila Nizozemska ob pomoči Francije, Italije, Romunije in Združenega kraljestva, skupaj pa je v akciji sodelovalo 29 držav, tudi Slovenija, ter Evropski organ za delo (Ela) in Evropska komisija, so sporočili iz Europola.
V akciji so pomagali različni organi kazenskega pregona, vključno s policijo, mejno in imigracijsko kontrolo, delovnimi inšpektorati in davčno upravo, preiskave pa so bile osredotočene na delovno intenzivne sektorje, kot so rudarstvo, zdravstvena oskrba na domu, saloni za urejanje nohtov, čistilni servisi, restavracije in storitve za dostavno hrane.
Skoraj 18.500 uradnikov je z namenom odkritja različnih administrativnih prekrškov in kaznivih dejanj preiskalo več kot 10.467 lokacij, 32.525 vozil in 86.000 oseb. V okviru preiskav so preiskovalci naleteli na znatno število podjetij, povezanih s kršitvijo delovnega prava.
Ob tem so našli okoli 500 posameznikov, ki so delali na črno, kar pomeni, da jim delodajalec ni zagotovil dostopa do zdravstvene oskrbe, zavarovanja v primeru nesreč in nobenega drugega socialnega varstva, ki pripada delavcem po delovnem pravu.
Oblasti so tako med akcijo aretirale 59 oseb, naštele 487 možnih žrtev različnih vrst izkoriščanja, 514 delodajalcev, ki kršijo delovno pravo, 34 ponarejenih dokumentov ter okoli 1100 delavcev, ki so žrtve kršenja delovnega prava. Ti podatki pa so vodili tudi v nove preiskave, so navedli pri Europolu.
Akcija je potekala v okviru Europolove platforme Empact (European Multidisciplinary Platform against Criminal Threats).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje