Največ takih, ki so pripravljeni zapustiti staro delovno mesto in se lotiti novih izzivov, je med mladimi med 18. in 29. letom (48 odstotkov), sledi skupina ljudi med 30. in 49. letom (40 odstotkov), je poročala nemška tiskovna agencija DPA. Na drugi strani pa je med tistimi, ki bi menjali delodajalca, le 19 odstotkov starejših od 50 let.
Pripravljenost na zamenjavo službe je visoka kljub aktualni gospodarski krizi in nedavnim pretresom zaradi pandemije covida-19, je pojasnil Frank Hassler iz podjetja New Work. "Podjetja se morajo zavedati, da so prihajajoče generacije bolj agilne in imajo drugačne prioritete," je poudaril.
Tako naj bi bilo med tistimi, ki so pripravljeni na menjavo delodajalcev, 47 odstotkov takih, ki bi se za to odločili zaradi višje plače. O višji plači v 57 odstotkih razmišljajo zaradi visoke inflacije.
Med pogostimi razlogi za načrtovanje menjave delovnega mesta je nezadovoljstvo zaradi stresa. Da so dnevno preobremenjeni v službi, je poročalo 42 odstotkov žensk in 33 odstotkov moških.
Raziskava je bila opravljena v Nemčiji pretekli mesec. Zajela je 3216 ljudi.
Sicer pa je nemški trg dela v zadnjem obdobju v dobri kondiciji, čeprav se je brezposelnost v državi po ta teden objavljenih podatkih zvezne agencije za delo januarja zvišala za 0,3 odstotne točke, na 5,7 odstotka. Brez dela je bilo uradno 2,6 milijona ljudi, kar je 162.000 več kot decembra, a 27.000 manj kot v enakem obdobju 2021.
Po sezonsko prilagojenih podatkih pa je število vpisanih v evidenco brezposelnih pretekli mesec glede na december napredovalo le za 2000.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje