![Krkine delnice so bile tokrat najprometnejše, saj je promet dosegel 334 milijonov SIT, od tega večino v rednem trgovanju. Foto: RTV SLO](https://img.rtvcdn.si/upload/Gospodarstvo/krka_1.jpg)
![General Motors](https://img.rtvcdn.si/upload/avtomobilizem/gm_1.jpg)
Petrol je dan začel pri 104.000, končal pa pri 107.000 SIT. Tečaj je pridobil 0,6 odstotka, kar je še največ med blue-chipi. Malce dražje so še delnice Krke, Gorenja in Save. Z najprometnejšo Krko so se zadnji posli sklepali pri dnevnem maksimumu 154.000 SIT.
Luka po skupščini navzdol
Pivovarna Laško se je dan po rekordu (cena je dosegla že 8.600 SIT) pocenila za 1,7 odstotka, na 8.254 SIT, Istrabenz pa za dva odstotka, na 9.457 SIT. Tudi pri Luki (-0,7 odstotka) po torkovi skupščini ni več veselja, tako da se je za 500 SIT oddaljila od devetih tisočakov.
SBI20 tretjič zapored v rdečem
Na prostem trgu je tečaj Nika v šestih poslih poskočil za deset odstotkov, na 40.000 SIT. Na začetku leta je bila vrednost delnic podjetja iz Železnikov le 30.000 SIT. Slovenski borzni indeks (5.407 točk) je tretjič zapored obarvan rdeče, medtem ko se je indeks PIX (4.453 točk) po odlični predstavi Infond ida in predvsem Krone senior (enotni tečaj: 1.811 SIT) povzpel za 0,6 odstotka.
Na Wall Streetu ta teden še brez plusa
Zaradi znamenj, da se trg nepremičnin ohlaja, so se delnice v ZDA v sredo pocenile, tako da je indeks Dow Jones (11.297 točk) izgubil tretjino odstotka, Nasdaq (2.134) pa 0,7 odstotka. Precej cenejša nafta ni dosti pomagala. Vlagatelji se bojijo upočasnjevanja gospodarske rasti. Vseevropski FTSEurofirst 300 (1.352) je zdrsnil za 0,6 odstotka. Posebej slabo so se odrezale delnice največjega rudarskega podjetja na svetu, BHP Billitona, ki so po objavi poslovnih izidov padle za 3,6 odstotka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje