Postopek prodaje Telekoma Slovenije je vstopil v novo etapo. Nadzorni svet Slovenskega državnega holdinga (SDH) je v sredo sicer potrdil osnovno ponudbo sklada Cinven, ni pa obravnaval v torek podanih Cinvenovih dopolnil k ponudbi, ker so ta nesprejemljiva za upravo SDH-ja. Zato so zadolžili upravo, da s Cinvenom uskladi končno besedilo pogodbe.
Nadzorni svet je s štirimi glasovi za in dvema proti podal soglasje le k osnovni zavezujoči ponudbi Cinvena z 20. maja ob pogoju upoštevanja sklepov vlade kot skupščine SDH-ja s pretekle nedelje.
Snubec je pogojno sprejemljiv, ampak žegna fotr še ne da. Mora fant še enkrat na pogovor k mat, pol pa bo fotr še enkrat razmislil. #telekom
— AM (@MountHermit) June 10, 2015
Nov sestanek v roku enega tedna
Potem ko bosta uprava in britanski zasebni naložbeni sklad Cinven uskladila končno besedilo kupoprodajne pogodbe, jo bo uprava pred sklenitvijo posredovala v končno soglasje nadzornemu svetu, je po seji pojasnil predsednik nadzornega sveta SDH-ja Samo Lozej. "Odločitev o pristopu k podpisu prodajne pogodbe je s tem na strani potencialnega kupca, uprava pa si bo prizadevala, da z družbo Cinven uskladi končno besedilo kupoprodajne pogodbe in jo pred sklenitvijo posredovala še v soglasje nadzornemu svetu," je povedal predsednik uprave SDH-ja Matej Pirc in dodal, da naj bi se nadzorni svet znova sestal v roku enega tedna.
Sprememba Facebook statusov pri nadzornikih SDH: "It's complicated!" #Telekom #privatizacija
— Jan Tomše (@JTomse11) June 10, 2015
iz javne uprave že odpirata šampanjc, ko sta na Svetu slišala, da je Telekom prodan. Zdej sta ziher, da bosta mela plačo še do jesen.
— Odklop (@stevilka2) June 10, 2015
Cinven razume, da ponudba ni bila sprejeta
Cinven je v četrtek zjutraj sicer sporočil, da je sprejel uradno potrditev, da je SDH sprejel ponudbo z dne 20. maja. A Cinven "obravnava dopolnilo k ponudbi kot sestavni del ponudbe, brez katerega ne bi mogel nadaljevati postopka zaključka te transakcije. Na podlagi informacij, ki smo jih prejeli od SDH-ja, kjer dopolnilo k ponudbi ni omenjeno, Cinven razume, da ponudba ni bila sprejeta." Sklad še sporoča, da so prepričani, da je dopolnilo "koristno za vse vpletene strani, ker zmanjšuje tveganje za neuspešen zaključek transakcije". Kot še dodajajo, dopolnilo "ob domnevi, da bosta posla v Sloveniji (prevzem Debitela) in Makedoniji (združitev One) pridobila potrebna soglasja regulatorjev za predvideno dokončanje poslov, ne spremeni ekonomskih pogojev ponudbe".
je uspelo brez vpletanja politike prodati telekom. #aha
— Viljem (@Scanius) June 10, 2015
V Telekomu prodajni postopek vseskozi podpirali
Iz Telekoma Slovenije so sporočili, da si še naprej želijo, da se postopek prodaje čim prej konča, ne glede na njegov izid. Znamenja, da se postopek približuje koncu, jih navdajajo z optimizmom, so zapisali za Slovensko tiskovno agencijo. "To je dobra novica za vse deležnike," so dodali. V Telekomu so še spomnili, da so prodajni postopek vseskozi podpirali, spet pa so zatrdili, da je za poslovanje družbe pomembno, da ne traja predolgo.
Švicarski telekom 51% v državni lasti,da jim tujci v primeru konflikta ne izklopijo komunikacij.A nismo rekli da bomo druga Švica? #Telekom
— Backovic Ognjen (@BackovicOgnjen) June 11, 2015
sem subjektiven, mi je bolj žal za Cockto, Radensko, Čokolešnik, Rog, TAM...., kot pa za Telekom.
— Sirhakl (@sirhakl) June 10, 2015
Protest proti privatizaciji državnih podjetij
Nasprotniki privatizacije so se v četrtek zbrali na Prešernovem trgu v Ljubljani, kjer so s transparenti vlado pozivali, naj ustavi prodajo podjetij v državni lasti. Protestnike so nagovorili člani Koalicije proti privatizaciji, nato pa so se odpravili pred stavbo Telekoma Slovenije, kjer so vzklikali, da ne dajo našega bogastva. Na poti do Trga republike pa so pred stavbo ministrstva za finance finančnemu ministru Dušanu Mramorju vzklikali "tace stran" in "gotov si". Shod, ki je potekal mirno in brez izgredov, vendar ob spremstvu policistov, so protestniki pred DZ-jem sklenili z besedami, da bodo združeni premagali kapital ter da boja še ni konec. Nasprotniki privatizacije so vlado pozivali k spremembi politik s transparenti: Leva roka, desni žep; Vlada prodaj sebe, to je strateška naložba; Za delavsko upravljanje; Socializirajmo banke, ne izgub. Zaposleni in sindikalisti v Cinkarni Celje, ki je na seznamu za privatizacijo, so v središču Ljubljane vzklikali, da je ne dajo.
je kaj bomo s kešom, ne pa prodaja.
— Matjaž Jazbar (@Njokifestival) June 10, 2015
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje