Prodaja Telekoma je očitno pošteno sprla upravljavce državnega premoženja. Izredna skupščina Kapitalske družbe, kjer naj bi odločali zgolj o soglasju k sklenitvi sporazuma o skupnem nastopu pri prodaji delnic Telekoma, je na zahtevo Slovenske odškodninske družbe "pometla" z dvema nadzornikoma in med nadzornike Kada posedla svoje ljudi.
Prej Jani Kavtičnik in Jože Jurkovič - od danes s polnimi pooblastili med nadzorniki Kada za štiriletni mandat Samo Lozej, Aleksander Mervar, Stane Seničar. Vsi omenjeni grejejo tudi nadzorni stolček v Sodu.
Takšna praksa je nenavadna, opozarja nekdaj prvi mož kadrovsko-akreditacijskega sveta: "Bi rekel, da je mešanica na eni strani sprijenih političnih interesov, predvsem pa tudi velikega neznanja, ki ga z vsakodnevnimi izjavami in s svojim početjem na korporativnem področju dokazujejo slovenski politiki," pravi Bogomir Kovač.
Prav lahko se zdaj zgodi še, da po menjavi nadzornikov zamenjajo še upravo, ker je pred podpisom sporazuma o prodaji Telekoma terjala soglasje skupščine - ki je prav uprava Soda. Kad se ni bil pripravljen odreči avtonomnosti pri prodaji svojega 5,6-odstotnega deleža v Telekomu in Sod, največji delničar Telekoma, je ukrepal. "Želeli smo doseči poenotenje upravljanja obeh družb in izboljšanje koordinacije pri postopkih prodaje," so zapisali.
Ali se res pripravlja pripojitev Kada k Sodu in torej poenotenje upravljanja državnega premoženja? Spremembe zakona o državnem holdingu, ki naj bi neuradno to tudi zajele, bodo pripravljene jeseni.
Sinoči razrešeni prvi nadzornik KAD-a Kavtičnik je ogorčen: Sod želi iztisniti Kad iz odločanja, je povedal in dodal, da je sinočnje ravnanje skupščine morda res v skladu s strategijo, ne pa tudi z zakonom o državnem holdingu, ki določa status in obveznosti Kada.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje