Za Telekom se bosta tako potegovala le še islandska družba in britansko-nemški konzorcij, izločen pa je bil madžarski Magyar Telekom, sicer hčerinska družba Deutsche Telekoma.
Magyar Telekom ni korigiral ponudbe
Podaljšani rok za oddajo zavezujočih ponudb se je iztekel 4. januarja, še istega dne pa je komisija za vodenje in nadzor postopka prodaje prispele ponudbe pregledala in presodila, da je mogoče vse tri še izboljšati. Ko so si ogledali popravke ponudb, so presodili, da sta bila dva od ponudnikov pripravljena ponudbo "solidno korigirati", in sicer tako v cenovnem delu kot tudi pri pogojih ponudbe, Magyar Telekom pa je ostal pri pogojih iz prejšnjega tedna, zato je komisija sklenila, da se v nadaljevanju z njimi ne pogovarja več.
Do končne odločitve še januarja?
Podrobnosti obeh izboljšanih ponudb bodo na Telekomu proučili v naslednjih dneh. Končna odločitev je v rokah vlade, sprejeta pa naj bi bila še januarja. Edini razlog za zapleten postopek naj bi bila po besedah direktorja direktorata za elektronske komunikacije pri ministrstvu za gospodarstvo Matjaža Janše "da država iztrži čim več, da doseže čim boljše pogoje".
Prepričljiva in optimalna ponudba
Ponudnika sicer predvidevata različne modele prodaje, in sicer konzorcij predlaga prodajo v dveh korakih, Skipti pa model navzkrižnega lastništva. Iz Bain Capitala so sporočili, da so oddali prepričljivo ponudbo in da se veselijo ndaljnjega sodelovanja za zaključek privatizacije, v Skriptiju pa so prepričani, da je njihova ponudba "optimalna" in morebitno naložbo v Telekom vidijo kot dolgoročno partnerstvo.
Na borzi je vrednost Telekomove delnice padla, tako da bi danes država po tržnih cenah iztržila okrog 1,2 milijarde evrov, kar je 130 milijonov evrov manj kot 4. januarja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje