S tem se skupni znesek izplačil za ta namen zvišuje na približno 335 milijonov evrov. Kot so sporočili iz zavoda, bo v to izplačilo vključenih približno 9000 delodajalcev. Za ukrep čakanja na delo bodo nakazali 12,1 milijona evrov za 27.896 zaposlenih, za ukrep karantene in višje sile pa 192.000 evrov za 389 zaposlenih.
Do torka je zavod na podlagi petega protikoronskega zakona prejel 21.007 vlog za 72.590 zaposlenih za čakanje na delo, za nadomestila za karanteno in višjo silo pa 27.529 vlog delodajalcev za 58.113 zaposlenih. Za skrajšani polni delovni čas na podlagi tretjega protikoronskega zakona je prejel 14.731 vlog delodajalcev za 67.174 zaposlenih.
Zelo kmalu po uveljavitvi šestega protikoronskega zakona 28. novembra so začeli prejemati tudi te vloge. Od torka so za čakanje na delo prejeli 4503 vloge za 15.634 zaposlenih ter za karanteno in višjo silo 8966 vlog za 20.120 zaposlenih.
Več kot 156 tisoč vlog delodajalcev
Skupaj so od začetka izvajanja interventne zakonodaje prejeli 156.315 vlog delodajalcev, so pojasnili. Poudarili so, da so do zdaj rešili praktično vse vloge za čakanje na delo po četrtem protikoronskem zakonu in približno 75 odstotkov vseh vlog delodajalcev, prejetih po petem zakonu. Tudi na področju subvencij za skrajšani delovni čas se vloge sproti rešujejo. Skupaj so doslej na podlagi interventne zakonodaje približno 36.200 delodajalcem izplačali 335,4 milijona evrov za 236.000 zaposlenih.
Ob tem so opozorili, da je pogoj za izplačilo na podlagi interventne zakonodaje zaposlenost osebe v obdobju, za katero je delodajalec posredoval zahtevek za povračilo, in da je za enako obdobje delodajalec tudi dejansko izplačal plačo.
"Žal pride pri delodajalcih glede tega pogosto do napak, zato se lahko zgodi, da vsi delodajalci, ki so oddali zahtevek, niso zajeti v izplačilo ob določeni tranši, pač pa je to mogoče šele takrat, ko se napake odpravijo. Prav zato že ves čas izvajanja interventne zakonodaje pozivamo delodajalce, da oddajo pravočasne in točne podatke," so poudarili.
Danes bo omogočena tudi oddaja zahtevkov za povračilo nadomestila plače za čakanje na delo, karanteno in višjo silo po šestem protikoronskem zakonu. Naslednje izplačilo delodajalcem na podlagi interventnih ukrepov bo prihodnji četrtek za ukrep čakanja na delo ter za karanteno in višjo silo. Izplačila so predvidena tudi 24. in 30. decembra, ko bodo delodajalcem izplačali tudi subvencije za skrajšani polni delovni čas.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje