Rueters in Thomson v združitvi gledata predvsem na ekonomske prednosti. Foto: EPA
Rueters in Thomson v združitvi gledata predvsem na ekonomske prednosti. Foto: EPA
Finančni podatki, ki jih ponuja Reuters
Obe medijskih hiši sta zelo znani po nudenju finančnih informacij. Foto: RTV SLO

Morebitna združitev bi bila lahko vredna okoli 17,7 milijarde dolarjev, saj Thomson ponuja 14,07 dolarja za delnico. Sicer je cena Reutersove delnice na borzi 13,10 dolarja. V objavi na londonski borzi pa sta družbi zapisali, da je v ozadju zamisli privlačna logika, saj bi nastal svetovni vodja na trgu posredovanja informacij podjetjem.

Reutersova delnica je bila prej še veliko cenejša, saj je v petek, ko je Reuters razkril, da je prejel ponudbo za prevzem, delnica poskočila za 25 odstotkov na 12,24 dolarja.

Podjetji o združitvi razmišljata, ker menita, da bi jima v treh letih prihranila najmanj pol milijarde dolarjev.

Če bo sklenitev posla, bo holdinška družba Thomson Woodbridge postala lastnica 53 odstotkov novega združenega podjetja Thomson-Reuters, drugi delničarji Reutersa bi imeli 23-odstotni delež, Reutersovi delničarji pa bi postali 24-odstotni lastniki novega podjetja.

Izvršni direktor novega podjetja naj bi bil Reutersov direktor Tom Glocer, do zdajšnji direktor Thomsona Richard Harringoton pa bi se po združitvi upokojil.

Reuters po celem svetu zaposluje okoli 17.000 ljudi, večino prihodkov pa ustvari s prodajo finančnih novic in podatkov, medijski posel, po katerem pa ga po svetu zares poznajo, pa mu prinese le nekaj odstotni delež v prihodkih.

Ameriška družba Thomson pa ima po svetu zaposlenih 32.000 ljudi in ima v lasti tudi Thomson Financial, ki je specializiran za zbiranje podatkov o finančnih trgih.