Palača, ki jo poleg jezera dopolnjuje še 60 metrov visoki Hrib dolgoživosti - zgradili so ga iz zemlje, izkopane med izdelavo jezera -, je bila nekdanja poletna rezidenca kitajskih cesarjev do padca dinastije Čing in ustanovitve Republike Kitajske leta 1911. Danes je kraj priljubljena počitniška in rekreacijska destinacija, a je zaradi hladnega vala trenutno število obiskovalcev, ki tam prenočujejo, zelo majhno.
"Mojstrovina kitajskega krajinskega oblikovanja"
V kompleksu je mogoče najti številne palače, vrtove in druge arhitekturne mojstrovine. Umetniki so posnemali arhitekturne sloge različnih kitajskih palač, jezero Kunming pa posnema Zahodno jezero v Hangdžuju. Palača, ki je doživela dva večja napada, je bila večkrat prenovljena, leta 1888 pa je dobila sedanje ime Jihe Juan.
Leta 1998 je Poletno palačo Unesco uvrstil na seznam krajev svetovne dediščine. V utemeljitvi so zapisali, da gre za "mojstrovino kitajskega krajinskega oblikovanja. Hribovita pokrajina in vodovje v kombinaciji z umetnimi sestavinami, kot so paviljoni, dvorane, palače, templji in mostovi, ustvarja harmonično podobo izjemne estetske vrednosti."
V fotogaleriji si oglejte nekaj utrinkov snežne idile na območju veličastne Poletne palače.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje