Nacionalni center umetnosti Kaohsiung, kakor so ga poimenovali, vsebuje operno hišo, koncertno dvorano, gledališče, dvorano za recitale in gledališče na prostem.
Navdih v prožnih zastorih indijskih figovcev
Za center, ki so ga zgradili po načrtih nizozemskega biroja Mecanoo, so namenili 346 milijonov ameriških dolarjev (slabih 300 milijonov evrov). Arhitekti so navdih za podobo centra našli v prožnih zastorih, ki jih tvorijo skupine indijskih figovcev, za Tajvan značilnih dreves.
Kot navaja nemška tiskovna agencija DPA, bodo v ustanovi pripravljali lastne produkcije, prav tako bodo gostili predstave svetovno priznanih umetnikov. Med prvimi bo v gosteh Berlinski filharmonični orkester z dirigentom Gustavom Dudamelom.
Na sobotnem odprtju je tajvanska predsednica Caj Ing Ven spomnila, da je bil Kaohsiung, mesto s tremi milijoni prebivalcev, doslej znan predvsem po razvoju industrije, v prihodnje pa bo po njenih besedah postal slavno umetniško mesto na jugu države.
Dvorana z največjimi orglami v Aziji
V koncertni dvorani z 2.000 sedeži, opremljeni tudi z največjimi orglami v Aziji, ki so jih izdelali pri nemškem podjetju Klais, je na odprtju nastopil Tajvanski narodni simfonični orkester. Izvršni in umetniški direktor centra Čjen Ven Pin je prepričan, da bo Nacionalni center umetnosti Kaohsiung postal odskočna deska za številne talente.
Pred centrom so ob odprtju pripravili tudi zabavo, poimenovano Umetnost za ljudi, ki se je je udeležila tisočglava množica, program pa je med drugim vključeval gledališke, operne in poulične predstave.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje