Gaja je zadnje poglavje dolgoletne sage okrog prisilne izselitve presenetilo predvsem zato, ker se je ta zgodila, še preden je vrhovno sodišče končalo revizijo po njegovem mnenju sporne sodbe višjega sodišča, ki mu je narekovala izselitev. "V tej naši mikro Sloveniji ni mogoče skriti, da pri vsem skupaj nekaj smrdi. Če se bo prav na našem primeru začelo reševati vprašanje divje privatizacije, bom zelo vesel - ne glede na to, ali me bodo izselili ali ne. Po enajstih letih tožarjenja države zaradi lastninskih deležev v tem podjetju (družba Intertrade ITA, op. n.) se ni premaknilo nič. Gre za to, ali se bo ščitilo divjo privatizacijo, tajkunizacijo v eni sami osebi, ki ji nasprotuje milijon Slovencev."
Glasovi podpore brez koristi
Gajo ne pozabi omeniti množične javne podpore, tudi v obliki številnih slovenskih kulturnikov, ki so podpisali peticijo, ki je je v zadnjem času deležen. "Če je celotna slovenska javnost na naši strani, če se javi 30, 40, mogoče 50 tisoč ljudi, če se oblast, posamezni ministri in širša javnost postavijo na našo stran, pa vendarle mislim, da je čas, da se zadeve začnejo reševati - da ne bo Slovenija še naprej, kot mi je povedal neki ustavni sodnik, "moralno in pravno na tleh, kot ni bila še nikoli"."
"Smola" s sodnico?
Džezovski starosta brez dlake na jeziku dvomi o odločitvi okrajne sodnice Sabine Kač. "Po mnenju najuglednejših pravnikov v tej državi bi od sto sodnikov eden ali morda dva razsodila tako brezumno, da ne bi počakala odločitve vrhovnega sodišča - kajti ravno slednjemu se zdi vredno znova preučiti, zakaj je drugostopenjsko sodišče prekvalificiralo odločitev prvostopenjskega, da se nas kot kluba, ki deluje v širšem javnem interesu, brez soglasja MOL-a ne sme deložirati."
Še več, primerno bi se mu zdelo tudi ugotavljanje morebitne pristranskosti sodnice. "Sodniki so pri nas popolnoma zaščiteni in ni organa, ki bi sodnico v tem primeru lahko spremljal s prisluhi, če uporabim policijski žargon, in ugotovil, ali ni nemara kupljena. Tega ne moremo ugotoviti, ker je pač zakon tak. Če je sodnica gluha za prijazne prošnje - in ne pritiske! - vse države in se odloči drugače, ni nikogar, ki bi lahko preveril, ali je v tem primeru vse regularno. Nočem špekulirati, imam pa upravičen sum, ker sicer si vsega skupaj ne znam razlagati."
Še vedno verjame v srečen konec
Gajo je še vedno prepričan, da mu bo vrhovno sodišče - zaradi "hitrosti" sodnih mlinov razsodbe ne gre pričakovati pred koncem leta - ugodilo in klub znova vzpostavilo. Bo pa do takrat, opozarja, nastala nepopravljiva škoda. Popolnoma se zaveda svoje možnosti s tožbo zahtevati povpračilo stroškov in jo bo tudi izkoristil, a to, da v vmesnem času ljubljanski hram džeza ne obratuje, ostaja nespremenjeno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje