V letih 2016–2019 je pisateljica, založnica, urednica in publicistka Tanja Tuma vodila ženski odbor Slovenskega centra PEN Mira, kot predsednica pa se bo zavzemala za vključitev mladih.
Kandidirala je zato, ker meni, da se mora Slovenski center PEN kot nevladna in aktivistična organizacija odpreti novemu članstvu, predvsem mladim, ki težko vstopajo na literarni trg in težko prodrejo s svojimi idejami.
V društvu po njenih besedah nujno potrebujejo njihove sveže ideje in energijo, da bi društvo popeljali v prihodnost.
V združenju 126 članov
Občni zbor, na katerega so uvrstili tudi volitve novega predsednika, je Slovenski center PEN sklical po februarskem odstopu Toneta Peršaka.
Peršak je odstopil iz osebnih razlogov, še naprej pa je član upravnega odbora, medtem ko je pooblastila in posle do izvolitve novega predsednika oziroma predsednice predal podpredsednici združenja Heleni Kraljič.
Kot je povedala, je v združenju 126 članov, s podporo kandidatki pa bo društvo dobilo novega vetra za mednarodno srečanje pisateljev na Bledu, ki se bo začelo v sredo.
Svetovni kongres z naslovom Prihodnost svobode
Slovenski center PEN je nastal leta 1926, od leta 1965 pa organizira svetovni kongres PEN-a na Bledu. Letošnjega so posvetili temi Prihodnost svobode.
Kot piše na uradni spletni strani, bodo v skladu s smernicami Mednarodnega centra PEN o svobodi razpravljali v zgodovinskem kontekstu stoletnice PEN-a in s kritične perspektive svetovne ureditve po pandemiji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje