"Naj poudarimo, da je vodstvo RTV Slovenija v stalnem dialogu z vsemi socialnimi partnerji, tj. tremi sindikati, ki delujejo na RTV Slovenija, in Svetom delavcev RTV Slovenija, in jih redno obvešča o vseh relevantnih dejstvih in dogajanjih v javnem zavodu. Zato nas čudi poziv SKUU vodstvu RTV Slovenija, upravljavcem in nadzornikom, da 'resno razmislijo o tem, ali so njihova ravnanja še v dobro nalogam in vlogi RTV kot največje kulturne ustanove v državi'," so med drugim zapisali v odzivu na javni poziv SKUU-ja.
Kot še pišejo, vodstvo RTV Slovenija že od začetka mandata, to je od leta 2010, teži "k optimizaciji stroškov in racionalizaciji poslovanja, transparentnosti delovanja in nenehnemu prizadevanju pri pripravi kakovostnih, sodobnih in za potrebe uporabnikov javnega medijskega servisa ustreznih programskih vsebin na vseh platformah". Ob tem zanikajo, da se uredništvom na RTV Slovenija zmanjšuje letni proračun, kot je SKUU zapisal v javnem pozivu. RTV Slovenija ima v zadnjih letih na letni ravni približno enako raven prihodkov in odhodkov, kar je razvidno iz javno objavljenih letnih poročil, poudarjajo.
"Od SKUU bi pri zapisu obtožb o 'mešetarjenju' in povzročeni 'škodi' pričakovali konkretne argumente, ki take obtožbe podprejo. Podatki iz Raziskave dnevnih medijskih navad, ki jo je za Ministrstvo za kulturo RS opravil Valicon, namreč kažejo, da so programi TV Slovenija v vseh segmentih vsebin prepoznani kot dober vir informacij, kar jasno dokazuje, da navedba, da se izvajajo aktivnosti 'v škodo obsegu in kakovosti programov', ne drži. Prav tako podatki o poslušanosti obeh raziskav (Radiometrija in Mediana) kažejo, da sta 1. in 2. program Radia Slovenija v vrhu poslušanosti v Sloveniji in ima Radio Slovenija v skupini 20 najbolje poslušanih radijskih programov kar pet od skupaj osmih programov. Ob tem ne velja pozabiti, da podatki raziskave MOSS kažejo, da je spletna stran www.rtvslo.si druga najbolje obiskana slovenska novičarska spletna stran z več kot pol milijona uporabnikov in 55 milijoni ogledov vsebin mesečno," še piše v odzivu vodstva.
Ob koncu vodstvo opozarja na netočne domneve SKUU-ja, da bi "ob zanj neugodnem razpletu zadeve odškodnino zahteval tudi Marko Filli". "Mag. Marko Filli, v. d. generalnega direktorja RTV Slovenija, v primeru zanj neugodne odločitve sodišča v zvezi z imenovanjem oziroma mandatom generalnega direktorja ne bo terjal odškodnine," je vodstvo zapisalo v odzivu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje