Ta vključuje dela Arva Pärta, Jeana Sibeliusa in Petra Iljiča Čajkovskega.
Filharmonični orkester Baltskega morja združuje glasbenike iz desetih nordijskih držav: Danske, Estonije, Finske, Nemčije, Latvije, Litve, Norveške, Poljske, Rusije in Švedske. Člani orkestra izvajajo glasbena dela na pamet, brez not, ter s svojimi pristopi presegajo meje klasične glasbe.
"Vsak njihov koncert je edinstven spektakel zvoka, luči, vizualne umetnosti in koreografije. Pod vodstvom estonskega glasbenega vodje in ustanovitvenega dirigenta Kristjana Järvija z inovativnimi zamislimi vsak koncert preobrazijo v unikatno glasbeno potovanje," so zapisali organizatorji.
Program Nordijski labodi se po navedbah organizatorjev osredotoča na veličastno bitje, ki simbolizira čistost, nedotaknjenost in plemenitost: "Tudi Arva Pärta navdihujejo. Estonski skladatelj (86), eden najvplivnejših našega časa, daje velik poudarek na spiritualnost, zakone narave in krog življenja. Vse to izraža v glasbi, ki je hipnotična in meditativna. Jean Sibelius je ustvaril štiri legende iz Kalevale - štiri simfonične pesnitve - na podlagi zbirke ljudske poezije severovzhodne Finske in Karelije (danes Rusije). Tretja iz niza nosi naslov Labod iz Tuonele in temelji na zgodbi o nordijskem mitološkem bitju iz podzemnega kraljestva mrtvih."
Peter Iljič Čajkovski pa je simbol laboda uporabil v svojem najslavnejšem baletu Labodje jezero. Nocoj bo dramatična simfonija na odru Kongresnega trga zazvenela v Järvijevi priredbi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje