Hollywoodski filmski studii in ameriški kinematografi namreč upajo, da bo ekspanzija 3D-filmov, kot je Monster House, ki je te dni preplavila ZDA, ljudi ponovno prepričala, da se vendarle še izplača obiskovati kinodvorane. Film, ki je nastal pod okriljem studia The Columbia Pictures, je premierno zaživel v največjem številu 3D-kinematografov po ZDA doslej in tako skuša nadaljevati trend, ki ga je lani začel Disneyjev 3D-film Mali pišček.
Monster House je zgodba o treh prijateljih, ki skušajo na vso moč dokazati, da je v hiši čez cesto naseljen duh, ki krade otroke in žre ljudi. V filmu je med drugim mogoče prisluhniti glasovom Steva Buscemija, Maggie Gyllenhaal in Kevina Jamesa.
Revolucija kinematografov?
Vodja distribucije pri Disneyju Chuck Viane je povedal, da filmska industrija preprosto kliče po nečem posebnem in to vidi prav v 3D-filmih. V ameriških kinematografih naj bi letos zaživelo še več 3D-filmov, kot so The Ant Bully studia Warner Bros, ki si ga bo premierno mogoče ogledati 28. julija, Open Season (Sony Pictures) in nova Disneyjeva različica zgodbe Božična pustolovščina.
Ne povečuje pa se le število 3D-filmov, ampak so ameriške dvorane vse bolj polne tudi zaslonov, ki omogočajo ogled tovrstnih filmov. Vodilna družba na tem področju REAL D je v zadnjem času vgradila 218 ekranov in že podpisala pogodbo za dodatnih 130 ekranov. Predsednik družbe Michael Lewis pa je celo prepričan, da lahko do leta 2007 dobijo naročilo za 1.000 ekranov.
Disneyjevi veliki načrti
Skoraj vsaka ameriška veriga kinematografov, ki je v svoje dvorane vgradila 3D-ekrane ob prihodu filma Mali pišček, je za film Monster House dodala nove ekrane. Chuck Viane je ob tem izrazil upanje, da bo film Božična pustolovščina oktobra zaživela na vsaj 250 ekranih. Še obsežnejšega predvajanja pa se pri Disneyju nadejajo prihodnjo pomlad, ko bodo gledalcem na ogled ponudili animirano pustolovščino potovanja v času, Meet the Robinsons.
3D kot nova rešitev Hollywooda?
In kaj je tisto, kar je najbolj prispevalo k razvoju 3D-filmov in jih pretvorilo iz navadnih filmov, polnih trikov, v pravo umetniško formo? Število "resnih" filmskih ustvarjalcev, kot so Spielberg, James Cameron, Tim Burton in Robert Zemeckis, ki se vse bolj poslužujejo te tehnologije kot enega od načinov za pripovedovanje zgodbe.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje