Gre za dokumentarni film o glasbeni skupini Police, ki ga bodo 22. januarja premierno predstavili na filmskem festivalu Sundance v ZDA. Copeland je film 'sestavil' iz posnetkov skupine, ki jih je naredil v sedemdesetih in zgodnjih osemdesetih letih, celoten projekt pa je začel le kot sestavljanje nostalgičnega pogleda na pretekla leta, ki je bila namenjena njemu, drugim članom skupine Police (Sting, Andy Summers) in njihovim najožjim prijateljem.
Kaj ostane, ko osvojiš vse?
Kaj kmalu pa je, po Copelandovih besedah, njegova "majhna igračka ušla iz stajice in postala pošast". V končnem izdelku bodo tako lahko uživali vsi ljubitelji filma in skupine Police, na filmskih platnih pa se bodo zvrstili posnetki koncertov skupine, ki jih bo spremljal in pojasnjeval Copelandov glas. Dokumentarni film bo tako prinesel pogled iz prve roke na to, kako se je skupini uspelo iz nastopov v majhnih trgovinah, kjer so jih v glavnem slišali le naključni mimoidoči, v nekaj letih prebiti na razprodane stadione, na katerih je v njihovi glasbi uživalo tudi po 60.000 ljudi. Prikazano pa je tudi, kako je neki dosežek lahko obenem čudovit in tudi negativen. "V nekem obdobju smo osvojili vse, kar se je osvojiti dalo, in ni bilo več poti navzgor, saj smo bili na vrhu," pojasnjuje Copeland. To pa je bil tudi začetek konca, ki so ga še pospešili spori med člani skupine.
Že pogajanja za DVD
Danes Copeland pravi, da mu je žal za vsa prerekanja in da si želi, da bi na poti, ki so jo opravili skupaj, bolj užival. Nekdanji bobnar zasedbe pa se je tudi svojega prvega filmskega projekta lotil profesionalno in naj bi bil že sredi pogajanj o izdaji dokumentarca na DVD-ju, pričakujemo pa lahko tudi zgoščenko z glasbo iz filma, ki bi ga v slovenščino lahko prevedli kot Vsi strmijo: The Police na prepihu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje