Z večinskim glasom je zmagal film Dvojno Veronikino življenje, ki si ga bo 19. avgusta mogoče ogledati na brezplačni projekciji v avditoriju Lutkovnega gledališča.
Kinotečna klasika kultnega poljskega režiserja Krzysztofa Kieslowskega iz leta 1991 je istega leta prejela glavno nagrado za najboljšo igralko na filmskem festivalu v Cannesu. Francoska igralka Irène Jacob, ki je upodobila obe glavni vlogi, se je dialoge naučila tudi v poljščini, čeprav je bil Weronikin del na koncu zaradi težavne izgovarjave sinhroniziran.
Film govori o dveh ženskah, ki sta se istega dne ob isti uri rodili v dveh različnih državah Evrope: Weronika na Poljskem, Véronique pa v Franciji. Čeprav se med seboj ne poznata, se njuni življenji kmalu izkažeta za nenavadno povezani. Ko se Weronika med prvim nastopom na prestižni glasbeni šoli zgrudi in umre, se življenje Véronique nepričakovano spremeni.
Ob Dvojnem Veronikinem življenju so se za glasove filmskih navdušencev potegovali še filmi General (1926) Busterja Keatona, Ko bom mrtev in bel (1968) Živojina Pavlovića, Brez strehe in zakona (1985) režiserke Agnes Varda, Mož s kamero (1929) Dzige Vertova, Pod oljkami (1994) Abbasa Kiarostamija in Žepar (1959) Roberta Bressona.
Organizatorji že sedmega tradicionalnega poletnega filmskega dogodka v Mariboru so kljub skorajšnji odpovedi festivala zaradi pomanjkanja sredstev na prvih šestih filmskih projekcijah doslej našteli že več kot tisoč obiskovalcev.
V soboto bo na sporedu baskovski mitološki film Irati, ki bo v Mariboru predvajan prvič. Film se lahko pohvali z odlično fotografijo, vrhunskimi posebnimi učinki, predvsem pa izvrstnim scenarijem in režijo Paula Urkije Alije.
Na platno prav tako prihaja dolgo pričakovani Asteroid City režiserja Wesa Andersona, ki bo na ogled naslednjo soboto, v njem pa bo mogoče videti zvezde, kot sta Scarlett Johansson in Tom Hanks. 16. avgusta sledi najboljši film pretekle Mostre, dokumentarec Laure Poitras Vsa ta lepota in prelivanje krvi.
Festival se bo končal 30. avgusta z mariborsko klasiko v novi preobleki: leta 1989 posneta Kavarna Astoria z dobršno mero nostalgije zarisuje preobrazbo znamenite mestne kavarne od predvojnega središča meščanskega življenja v Mariboru do njenega zatona po drugi svetovni vojni. Na projekciji naj bi bili tudi člani filmske ekipe, med drugimi igralec Janez Hočevar - Rifle in Brane Šturbej.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje