Žirija, ki so jo sestavljali Robert Bubalo, Hana Jušić in Vedran Šuvak, je svojo odločitev, da zmago 10. festivala DORF prisodi slovenskemu dokumentarcu, utemeljila s pohvalo, da nas film "nepretenciozno vpelje v svet slovenske zabavne glasbe, ki je mediji ne pokrivajo, a jo ljudstvo obožuje".
"Humoristični in informativni film v univerzalnem jeziku pojasnjuje fenomen kičaste glasbene scene, a pri tem ostaja dokumentaristično nepristranski," so še zapisali. "Obenem Moravec vešče niza podatke in arhivira dolgoletni obstoj vzporednega vesolja, v katerem je prostor tako za Wernerja kot za Simono Weiss in gasilske veselice. Znotraj koordinat televizijskega dokumentarca smo dobili vpogled v manj poznano sceno naših sosedov in še eno potrdilo, da kič ne pozna meja".
Scenarist in režiser Dušan Moravec ter radijec Miha Šalehar sta združila moči in bila za potrebe ustvarjanja v dveh letih nastajanja filma "prisiljena" obiskati več kot deset gasilskih veselic. Po besedah Mihe Šaleharja so nekaj težav s filmom sicer imeli, saj so se ukvarjali s slovensko popularno glasbo, ki je v medijih praviloma obravnavana posmehljivo ali pa sploh ne. A vseeno se je težava pojavila zgolj enkrat, ko eden izmed sodelujočih ni bil zadovoljen s posnetkom, kar jih je prisililo v spremembe tik pred koncem filma. "Film, v katerem ne boste izvedeli nič novega. Film, v katerem ne boste videli nič novega. Film, v katerem ne boste slišali nič novega," svoj izdelek prostodušno opiše ekipa RTV Slovenija. "Film o slovenski zabavni glasbi, edini zvrsti, ki brez subvencij, jamranja in reklame živi le od odobravanja odjemalcev."
V sekciji srednjemetražnih dokumentarnih filmov bodo Ne grem na koleno predvajali tudi v Portorožu, v okviru tekmovalnega programa letošnjega Festivala slovenskega filma.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje