Jimi Hendrix: na glasbo je imel tako velik vpliv, da je težko verjeti, da je dočakal le 27 let. Foto: Chris Walter
Jimi Hendrix: na glasbo je imel tako velik vpliv, da je težko verjeti, da je dočakal le 27 let. Foto: Chris Walter
Lennyjeva zadnja turneja se je imenovala Baptism.
Lenny je slaven ... toda ali lahko doseže Hendrixa?
Lenny Kravitz

Naštevali bi lahko v neskončnost: novi film Gausa van Santa podoživlja samouničenje Kurta Cobaina, v devetdesetih pa so nas navdihovale življenske poti Tine Turner, Jerryja Leeja Lewisa in drugih. Režiser Lee Daniels, ki se lahko pohvali z večkrat nagrajeno dramo Ples pošasti (Halle Berry je za svoj nastop v filmu dobila oskarja) in s filmom Shadowboxer, ki v kinematografe šele prihaja, je naslednji, ki se bo spopadel z življenjem kake glasbene ikone. Lotil se bo snemanja biografskega filma o Jimiju Hendrixu, enem najbolj slovečih kitaristov vseh časov.

Ima Lenny dovolj karizme?
Priložnost, da bi s pomočjo vloge delček “Hendrixovega mita” prenesel nase, je z obema rokama pograbil nihče drug kot Lenny Kravitz. Rocker je od varuhov Hendrixove zapuščine bojda že odkupil avtorske pravice za filmsko oživitev njegove glasbe, zdaj pa se s producenti pogaja še za glavno vlogo. V njegov prid sicer govorijo rockerski imdž, nonšalanca prave zvezde in seveda sposobnost, da bi v filmu resnično igral na kitaro, res pa je, da ni Kravitz še nikoli nastopil v kakem filmu.

Če se igralska žilica prenaša po krvi, ima Lenny srečo: njegova mama je namreč Roxie Rocker, ki je v sedemdesetih ameriške televizijske gledalce na ekrane prikovala v nanizanki Jeffersonovi.

Če bo Lenny na koncu res pristal v Hendrixovih čevljih, ga bo morala ekipa za posebne učinke temeljito retuširati: pevca krasi nekaj zelo razpoznavnih tetovaž, ki bi jih bilo treba pozneje iz filma verjetno odstraniti.

Rokenrol usoda nesrečnega glasbenika
Hendrixovo življenje je bilo tako slikovito, da je čudno, da do zdaj o njem niso posneli še nobenega visokoproračunskega filma. Glasbenik je leta 1970 sicer umrl v postelji – to pa zato, ker se je zadušil z lastnim bruhanjem, ki je bilo posledica “koktajla” alkohola in tablet, ki ga je zaužil prejšnji večer. Le štiri leta pred tem, pri rosnih 23 letih, je prišel iz ZDA v London in v tem času nastopil na neverjetnih 530 koncertih. Zaslovel je po nasilju, s katerim se je na odru znašal nad kitarami: ostanke znamenite kitare Fender, ki jo je zažgal, so pred tremi leti celo razstavljali v Parizu.