Nekateri izmed tistih, ki so preživeli divjanje cunamijev v jugovzhodni Aziji, menijo, da podoživljanje katastrofe na filmskem traku le odpira stare rane, ki se "že tako ali tako težko celijo".
"Je še prezgodaj? Kaj pa ljudje, ki so konec leta 2004 v nesreči izgubili svojce, prijatelje?"BBC se brani
BBC jim je odgovoril, da je "Cunami zgodba o pogumu, ki bo pod drobnogled vzela tudi vse, kar se je na prizadetem območju dogajalo po katastrofi. Zavedamo se, da gre za občuljivo stvar." Dodali so še, da projekt podpirajo tudi krajevne oblasti, a veliko preživelih se z njimi ne strinja. Ti pravijo, da je "šla miniserija predaleč", zelo pa jih je razjezilo, ko so izvedeli, da filmski ustvarjalci z oglasi iščejo statiste, ki bi "zaigrali" celo trupla umrlih v cunamijih. Robert Reynolds, vodja ene izmed dobrodelnih organizacij na prizadetem območju, je povedal: "Na nekaterih letakih so bile fotografije razdejanja in spodaj je pisalo, da 'iščejo žrtve'. Precej neokusno je bilo."
Cunamiji kot navdih umetnikom
Glavni liki v Cunamiju bodo mladi par, ki je izgubil otroka, Angležinja, ki pogreši sina in moža, novinar, delavec neke dobrodelne ustanove, in britanski uradnik, v glavnih vlogah pa bodo nastopili Tim Roth, Sophie Okonedo in Toni Collette.
Že kmalu po tragediji so navdih v dogodkih našli številni azijski umetniki in nastali so kratki filmi, stripi ... Tajsko kulturno ministrstvo je zato lani pripravilo razstavo teh del ravno na otoku Puket.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje