Séraphine režiserja Martina Provosta, ki je scenarij napisal skupaj z Marcom Abdelnourom, je namreč prejel cesarja za najboljši film, poleg tega pa je produkciji pripadlo še šest drugih nagrad. Kot velika lavreatka je tako na oder stopila tudi Yolande Moreau, ki je postala najboljša igralka v glavni vlogi, žirija pa je film odlikovala še s cezarji za najboljši scenarij, kostume, zvok, fotografijo in sceno. Moreaujevi enakovredno nagrado je osvojil Vincent Cassel, ki je prav tako prepričal z upodobitvijo resnične osebe; v filmu L'Ennemi Public n°1 (Javni sovražnik št. 1) je upodobil legendarnega francoskega gangsterja, ki se mu je v sedemdesetih posrečilo več neverjetno drznih bančnih ropov in vdorov v zapore. Tudi temu filmu je pripadlo več priznanj, saj se je s cesarjem okitil tudi režiser Francois Richet, ki je Cassela vodil skozi vlogo.
Nagrajeni pri nas že znani filmi
Med filmi, ki so prejeli nagrade, se je znašlo tudi nekaj takih, ki smo jih imeli priložnost spoznati tudi že pri nas. Nagrado za najboljši tujejezični film so žiranti prisodili na Liffu predstavljeni izraelski animirani produkciji Valček z Baširjem režiserja Arija Folmana, cezar za najboljšega igralca v stranski vlogi pa je pripadel Jean-Paulu Roussillonu, in sicer za nastop v filmu Božična zgodba režiserja Arnauda Desplechina, ki ga je v rednem sporedu predvajal tudi Cankarjev dom. Najboljša igralka v stranski vlogi je postala Elsa Zylberstein, ki se je proslavila z igro v filmu Il y a longtemps que je t'aime (Tako dolgo sem te ljubila); upodobila je sestro zapornice, katero po odsluženi kazni sprejme v svojo družino.
Pridih po Hollywoodu in nagrada za Dustina Hoffmana
34. podelitev nagrad cezar je bila nekoliko bolj skromna prireditev kot nedavna podelitev oskarjev, vendar pa je nekaj častnih obiskovalcev v pariško dvorano zaneslo nekaj hollywoodskega glamurja. Kot prvega med njimi velja omeniti Dustina Hoffmana, ki je iz rok igralke Emme Thompson prejel cezarja za življenjske dosežke, v dvorani pa so se med drugim prikazali tudi dobitnik že drugega oskarja za glavno moško vlogo Sean Penn, Monica Belluci, Tilda Swinton in Kristin Scott Thomas. Prireditev, skozi katero nas je popeljal francoski režiser, igralec in televizijska osebnost Antoine de Caunes, se je poklonila še nekaj v lanskem letu umrlim osebnostim francoskega filma. Med njimi je bil tudi ustanovitelj nagrad cezar, davnega leta 1914 v Tuniziji rojeni novinar Geirges Cravenne, hommaga pa sta bila deležna tudi producenta Claude Berri in Christian Fechner.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje