Režiser Billy Ray je tako že podpisal pogodbo za snemanje filma Hurricane Season (Sezona hurikanov). Film bo resnična dejstva povzel iz scenarija dokumentarca Franklina Martina Walking on Dead Fish (Hoja po mrtvih ribah), ki še ni doživel premiere. Franklin je prevzel tudi mesto enega od producentov.
Nogometaši se borijo na dveh frontah
V središču dogajanja bo nogometna ekipa srednje šole East St. John, ki v svoje vrste sprejme športnike, ki so morali zaradi vihranja Katrine zapustiti svoje domove. Fantje pa se ne posvečajo le športu oziroma temu, kako bi v svoje vrste vključili nove nogometaše in z njihovo pomočjo postali prvaki. Del časa namenijo tudi obnovi lokalne skupnosti, ki jo je prizadela velika naravna nesreča.
Šport kot družbenokoristna dejavnost
Režiser Billy Ray želi ravno delo fantov v lokalni skupnosti potisniti v ospredje filma. Ray je novinarjem zaupal, da ga navdušuje misel, da lahko šport pripomore k sožitju in uspehu skupnosti. Scenarij sporoča, da je tesna povezanost med člani ekipe pogoj za dobre športne izide, ravno tako pa je tudi tesna povezanost med prebivalci istega družbenega okolja pogoj za harmonično življenje skupnosti. Moštvo je pravzaprav metafora širše lokalne skupnosti.
Raziskovalno delo v New Orleansu
Kdaj bo Eay posnel prvi kader, še ni povsem znano. Avgusta se bo šele odpravil na 'študijsko potovanje' v New Orleans. Tam se bo na lastne oči prepričal o okrevanju mesta, ogledal pa si bo tudi nogometno tekmo, po kateri se bo pogovoril z nogometaši, njihovim trenerjem in oboževalci. Iz njih bo skušal 'izvleči' občutke, ki so jih spremljali ob 'prvoosebnem doživljanju' besnenja orkana Katrine.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje