Njegovi največji tekmeci so bili Rocky, Okoli sveta v 80 dneh in Čudoviti um. Film Pogumno srce je sicer prejel oskarja za najboljši film leta 1996. Scenaristu Randallu Wallacu kritiki očitajo predvsem slabe dialoge, čeprav priznavajo, da je uspel ljudem približati lik kralja Edwarda. Drugouvrščeni Čudoviti um z Russlom Crowom v vlogi matematika Johna Nasha je oskarja prejel leta 2002. Njegova največja napaka je načrtno zavajajoča vsebina in zapletena režija.
O nagrajencih odloča družbeno korektna vsebina
Na lestvici filmov, ki si najmanj zaslužijo nominacijo za oskarja, je tudi Forrest Gump. Prav za vlogo v tem filmu si je Tom Hanks prislužil oskarja za glavno moško vlogo. Rocky Sylvestra Stallona je prejel oskarja leta 1977, kritiki pa so prepričani, da je bila nagrada samoumevna, saj film pripoveduje o ameriškem snu. Novinar revije Empire Patrick Peters je prepričan, da pri podeljevanju oskarjev ni pomembna kakovost filmov. Odločala naj bi družbeno korektna vsebina, zato po njegovem mnenju pogosto zmagujejo nekakovostni filmi, kar pa se ne bo še kmalu končalo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje