"Razumem vaše argumente, češ da so oskarji proslava življenja, da se mora šov nadaljevati, bla bla bla, in tako naprej," je mojster grozljivk objavil na družbenem omrežju Bluesky. "Do neke mere je to logično, ampak meni se to še vedno zdi podobno Neronu, ki je igral na gosli, ko je Rim gorel. No, v tem primeru: nosil razkošno toaleto, ko je Los Angeles gorel." Po legendi je cesar Neron zanetil veliki požar v Rimu leta 64 našega štetja, čeprav zgodovinarji to teorijo postavljajo pod vprašaj. Med požarom naj bi prepeval in igral na liro, priča izročilo.
V Los Angelesu in okolici je v požarih, ki so izbruhnili pred dobrim tednom dni, umrlo najmanj 27 ljudi, uničenih ali poškodovanih pa je bilo več kot 12.000 zgradb. Dom so v požarih izgubili tudi številni filmski in televizijski zvezdniki.
Zaradi katastrofe je Ameriška filmska akademija že preložila objavo nominacij za oskarje. Te naj bi razglasili v petek, a so datum dvakrat prestavili, nazadnje na 23. januar. Kljub temu želi akademija ostati pri načrtovani slovesni podelitvi, ki je napovedana za 2. marec v Hollywoodu.
Podelitev, ki bo po naši uri potekala 3. marca navsezgodaj zjutraj (od enih zjutraj naprej), bo letos v živo prenašala tudi Televizija Slovenija.
Šov gre naprej – "ampak dostojanstveno"
Argument Akademije je naslednji: odpoved podelitve v resnici nikomur ne koristi. Po drugi plati pa imajo oskarji ogromno platformo, s katere bi lahko svet nagovorili k pomoči ljudem, ki jih je požar najbolj prizadel. Pozivi k odpovedi oskarjev torej izvirajo predvsem iz prepričanja, da se v tem trenutku "ni primerno" ukvarjati s praznovanjem, pozabljajo pa, da je Hollywood pogosto solidaren in dobrodelen, ko je treba stopiti skupaj.
"Prevladujoče mnenje na vrhu Akademije je, da naj gre šov naprej, ampak na dostojanstven način, ki bo pomagal zbirati sredstva in se poklonil naporom gasilcev," na podlagi obveščenih virov poroča The Hollywood Reporter.
Tudi igralka Jean Smart, ki jo poznamo iz serije Šale, je pred kratkim predlagala, da bi bilo prireditev, ki si jo v živo ogleda vsaj 20 milijonov Američanov, pametneje odpovedati in "denar, ki bi ga zaslužili s prenosom, raje nameniti žrtvam požarov in gasilcem".
Jean Smart je, tako kot Steven King, s svojo objavo požela kar nekaj negativnih odzivov. Na omrežju Bluesky, na katerem se zbirajo večinoma liberalnejše usmerjeni ljudje, je bila večina proti odpovedi spektakla. "Ljudje, ki sodelujejo pri organizaciji prireditve, mesece, celo LETA niso bili plačani, najprej zaradi covida, potem zaradi sindikalnih pogajanj," je Kingu odgovoril eden od uporabnikov. "In zdaj še požari. Nimate prav glede tega. Industrijo je treba podpreti."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje