Režijo projekta z delovnim naslovom Memphis, v središču katerega bodo zadnji dnevi Kingovega življenja, preden je umrl v atentatu, je prevzel Britanec Paul Greengrass, poročanje Warpa povzema Guardian. Zamislil si je preplet dokumentarnih posnetkov in drame, podobno njegovemu projektu o 11. septembru z United 93.
Zunajzakonska razmerja in negotovost
Takrat 39-letni baptistični duhovnik King ml. se je v dneh pred 4. aprilom 1968, ko ga je zadel usodni strel, trudil najti ravnotežje med zasebnimi težavami in svojo javno podobo. James Earl Ray, ki je bil obsojen na zaporno kazen in je umrl za rešetkami, pa ga je (oziroma naj bi ga) ustrelil po zadnjem protestnem shodu v Memphisu.
A Kingova družina, ki v nastajanje projekta Memphis ni vpletena, je že večkrat javno povedala, da ne verjamejo, da je njihovega očeta, dedka in pradedka ubil Ray. Pripravljajo lastni biografski film, ki naj bi pokazal drugačno plat od Greengrassove.
Njegov Memphis bo osvetlil še eno zgodbo iz ozadja: Kingu so prisluškovali agentje FBI-ja, saj je bil osumljen simpatiziranja s komunisti. Oblasti naj bi mu grozile tudi, da bodo razkrile več zunajzakonskih razmerij, ki jih je imel, zaradi česar je bil menda prepričan, da so ga želeli spodbuditi k samomoru. V filmu bo ikonični borec za pravice temnopoltih Američanov torej prikazan kot moški, ki ga je skrbel morebitni razpad zakona, pa tudi to, da bi ga kmalu utegnili zasenčiti mlajši aktivisti.
V ZDA vsak tretji ponedeljek v januarju praznujejo dan Martina Luthra Kinga ml., po njem je imenovanih na stotine ulic, leta 2011 pa so mu postavili tudi spomenik narodnega pomena v Washingtonu (na drugi fotografiji).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje