Po filmu Super veliki jaz v kinematografe prihaja še Fast Food Nation, ki je nastal po istoimenski knjižni uspešnici Erica Schlosserja, številne restavracije z nezdravo in visokokalorično prehrano pa v njem vidijo novo grožnjo. Restavracije so se že postavile v bran in vsaka na svoj način posnele oglasne spote, v katerih ljudi prepričujejo, da vse le ni tako slabo, kot skušajo nekateri prikazati. Največja med tovrstnimi restavracijami je že zagotovila, da bodo še pred izidom filma začeli svoje stranke poučevati o kakovosti hrane, ki jo ponujajo.
Od mehiške krave do ameriškega zrezka
Režiser Richard Linklater se s filmom Fast Food Nation predstavlja tudi na canskem filmskem festivalu, kjer je film v petek doživel uradno premiero, bori pa se tudi za zlato palmo. V filmu si je režiser privoščil nekaj umetniške svobode. Tako v njem glavnih vlog nimajo resnične restavracije s hitro prehrano, ampak izmišljena restavracija Mickey's. Film sledi poti od krave do slastnega sendviča v restavraciji. Eden najbolj groznih prizorov v filmu je klavnica v Mehiki.
Film pa se dotakne tudi aktualne teme priseljencev, ko spremlja več mehiških prebežnikov, ki si skušajo najti službo v ameriški tovarni mesa. Režiser pravi, da so priseljenci vedno bili in vedno bodo, od politikov pa je odvisno, kdaj se bo o njih več govorilo. Linklater se v Cannesu predstavlja še z enim filmom, in sicer A Scanner Darkly, ki prikazuje ne preveč optimistično prihodnost, ki se v režiserjevi predstavi obeta ZDA.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje