Najbolj zaželen je seveda oskar za življenjsko delo, Beatty pa bo zasijal na naslednji podelitvi zlatih globusov. 68-letni igralec je postal dobitnik zlatega globusa za življenjsko delo, prejel pa ga bo na 64. podelitvi nagrad, ki jih številni razumejo tudi kot uvod v oskarjevsko sezono. Izidi podelitve zlatih globusov - podelili jih bodo 15. januarja 2007 - naj bi menda bili dober kazalec razpleta vsakoletne oskarjevske evforije.
Šestič med dobitniki zlatih globusovWarren Beatty se bo na oder, na katerega smejo stopiti dobitniki zlatih globusov, tokrat povzpel šestič. V svoji igralski karieri, ki jo je z nastopom v eni epizodi televizijske serije Look Up And Live začel leta 1954, je namreč Beatty prejel že pet zlatih globusov. Prvič se je to zgodilo leta 1962, ko je postal najobetavnejši novinec, drugič pa je njegova zvezda zasijala leta 1979, ko je za vlogo v filmu Heaven Can Wait (Nebesa lahko počakajo) prejel zlati globus za najboljšega igralca v komediji ali muzikalu.
Beattyjevo kariero je močno zaznamoval film Reds, ki ga je Beatty režiral, odigral pa je tudi glavno vlogo komunista in revolucionarja Johna Reeda. Film mu je poleg zlatega globusa za najboljšega režiserja prinesel tudi oskarja v isti kategoriji. Beattyjev uspeh na zlatih globusih zaznamujeta še dve priznanji za delo producenta, in sicer za filma Heaven Can Wait in Bugsy.
Številčno skromen igralski izkupiček
Warren Beatty velja za igralca, ki vloge izbira zelo previdno. Čeprav mu je uspelo v petdesetih letih nanizati le nekaj več kot dvajset filmskih vlog, pa so te zadostovale za njegovo uveljavitev kot eden najboljših igralcev druge polovice 20. stoletja. Od Beattyjevega zadnjega nastopa v filmu je minilo že pet let. Zadnjič smo ga namreč gledali v precej neposrečeni komediji Town & Country, v kateri je sicer zaigrala kopica uveljavljenih igralcev, a to ni moglo nadomestiti pomanjkljivosti scenarija.
Nagrada poimenovana po Cecilu DeMillu
Zlati globus za življenjsko delo nosi tudi ime nagrada Cecila DeMilla. Cecil DeMille je bil eden najuspešnejših režiserjev in producentov prve polovice 20. stoletja. Najbolj je slovel kot režiser epskih bibličnih filmov, sicer pa je z njegovim imenom in priimkom podpisanih več kot 70 filmov. DeMille pa se je v zgodovino filma zapisal tudi kot mentor nekaterih zelo uspešnih igralcev. Pod njegovim vodstvom se je med drugim do položaja velike zvezde povzpela tudi Gloria Swanson. V zadnjih letih so priznanje Cecila DeMilla prejeli Anthony Hopkins (2006), Robin Williams (2005), Michael Douglas (2004), Gene Hackman (2003), Harrison Ford (2002), Al Pacino (2001), Barbra Streisand (2000) in Jack Nicholson (1999).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje