Vendar se organizatorji niso povsem odrekli islandskemu gostitelju – v Reykjaviku bo tako 35. slovesnost, ki bo potekala decembra leta 2022.
Letošnji dogodek bo torej 33. po vrsti. Po besedah predsednika Evropske filmske akademije Mika Downeyja odločitev za virtualno izvedbo ni bila lahka, a so jo po njegovih besedah sprejeli zaradi odgovornosti in skrbi za vabljene goste. "Nihče razen nas in naših islandskih prijateljev ni bolj razočaran, da se ne bomo mogli letos srečati v Reykjaviku," je povedal.
Kot piše v sporočilu za javnost, producenti, ki delujejo pod okriljem EFA-ja, že snujejo nov koncept za virtualno izvedbo Tedna EFA, ki bi čim bolj vključila člane in partnerje akademije.
Sicer pa bo izbor nagrajencev potekal tako kot vsa leta, saj večino nagrad podeljuje več kot 3800 članov akademije. Zaradi epidemije bo virtualno potekala tudi razglasitev nominirancev, ki bo 10. novembra.
Kot je znano, bodo v sklopu podelitve naznanili tudi nominirance za nagrado lux – zaradi covida 19 bodo letos trije namesto petih. Spremenili pa so tudi odločanje o nagradi, in sicer jih bo Evropski parlament odslej podeljeval v sodelovanju z Evropsko filmsko akademijo. Do zdaj je bila nagrada lux namenjena povečanju prepoznavnosti evropskih filmov, omogočanju njihovega ogleda evropskemu občinstvu in spodbujanju razprav o temah, ki jih filmi obravnavajo, zdaj pa z več partnerji nadgrajujejo njeno poslanstvo.
Odločitev v rokah poslancev in občinstva
Največja sprememba je ta, da bodo odslej dobitnika nagrade lux skupaj, s 50 : 50 odstotki glasov, podeljevali poslanci Evropskega parlamenta in gledalci po Evropi. Filme bodo ocenili z od eno do petimi zvezdicami.
Nominirane filme bodo do aprila 2021 predvajali po Evropi, zmagovalec po izboru poslancev in občinstva pa bo znan 28. aprila na plenarni seji Evropskega parlamenta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje