Patty Jenkins bo režirala kostumsko dramo o Kleopatri, ki nastaja pod okriljem studia Paramount; scenarij zanjo piše Laeta Kalogridis, ki je med drugim podpisana pod scenarij Scorsesejevega Zloveščega otoka in pod serijo Altered Carbon. Vlogo Kleopatre, ki jo je med nesmrtne filmske like leta 1963 povzdignila Elizabeth Taylor, bodo zdaj zaupali zvezdnici Gal Gadot. (Produkcija s Taylor v naslovni vlogi je bila tako draga, da je 20th Century Fox skoraj bankrotiral. Proračun najnovejšega filma še ni znan, a bo verjetno bolj sorazmeren z zmožnostmi studia.)
"Rada se podajam na nova potovanja, obožujem vznemirjenje novih projektov in čar oživljanja novih zgodb. Zgodbo o Kleopatri si želim povedati že zelo dolgo. Ne bi mogla biti bolj hvaležna za to prvovrstno ekipo," je Gadot tvitnila ob napovedi novega filma.
Hollywood je zaljubljen v kraljico Nila
Ideja o novi ekranizaciji Kleopatre seveda ni izvirna: že več let krožijo vesti o Sonyjevem projektu, v katerem naj bi nastopili (v različnih stopnjah razvoja) Angelina Jolie ali pa Lady Gaga. Ta film sicer nima uradne potrditve; v zvezi z režijo so omenjali že Jamesa Camerona, Davida Fincherja in Denisa Villenueva.
Gal Gadot tudi v zakulisju industrije
Čudežna ženska je trenutno najbolj donosen igrani film v zgodovini, ki ga je režirala ženska. (Zaslužil je skoraj 822 milijonov dolarjev.) Veliko je bilo govora o tem, da bo njegov uspeh utrl pot režiserkam do visokoproračunskih projektov. Projekt Kleopatra je razvilo produkcijsko podjetje Pilot Wave, ki sta ga ustanovila Gal Gadot in njen mož Jaron Varsano, nato pa je pri Paramountu pristal po studijski dražbi (zanimanje so bojda pokazali tudi pri Warnerju, Netflixu, Applu in Universalu.)
Jenkins je medtem sicer že dokončala blockbuster Čudežna ženska 1984, v katerem Gadot spet upodobi naslovno superjunakinjo, a je bila premiera zaradi novega koronavirusa odpovedana. Po trenutnih napovedih film v kinematografe prihaja okrog božiča.
Vladala v Afriki, a ni bila Afričanka
Objava vesti na družbenih omrežjih je naletela na številne kritike, češ da bi Kleopatro morala igrati arabska ali pa temnopolta igralka. Nekatere je izrecno zmotilo to, da je izbrana igralka Izraelka. "Kateri hollywoodski bebec je mislil, da je dobra ideja zaposliti izraelsko igralko namesto kake osupljive arabske zvezdnice, kot je Nadine Ndžeim?" je tvitnila novinarka Samira Khan. "Sram te bodi, Gal Gadot. Tvoja dežela krade arabsko ozemlje in ti kradeš njihove filmske vloge."
V odgovor so mnogi – tudi scenaristka filma – odgovorili, da Kleopatra po rodu ni bila nič od zgoraj naštetega, ampak makedonska Grkinja. "Izjemno se veselim, da bom lahko povedala zgodbo Kleopatre, svoje najljubše ptolomejske faraonke in verjetno najslavnejše makedonske Grkinje v zgodovini."
Spet drugi so opozorili, da velik hollywoodski studio na čelo visokoproračunskega spektakla nikoli ne bo postavil neznane igralke – Gal Gadot je bila na letošnjem Forbesovem seznamu najbolje plačanih igralk na svetu navsezadnje na tretjem mestu. Gadot sama se na kritike ni odzvala, je pa tvitnila, da bo tokrat prvič, da bo "Kleopatrina zgodba povedana skozi oči žensk, tako tistih pred kamero kot tistih za njo."
Ne distancira se od politike
Zaradi svoje narodnosti Gal Gadot v nekaterih arabskih deželah dejansko ni dobrodošla – v Libanonu je bil zaradi njenega sodelovanja, denimo, prepovedan film Čudežna ženska. Igralka sama je nekaj prahu leta 2014 dvignila z objavo na Facebooku, v kateri je izrazila solidarnost z izraelskimi državljani na udaru Hamasovih raket in z izraelskimi vojaki na območju Gaze. "Ljubezen in molitve pošiljam vsem izraelskim sodržavljanom, še posebej fantom in dekletom, ki tvegajo svoja življenja za varovanje moje domovine pred grozljivimi dejanji Hamasa, ki se kot strahopetci skrivajo za otroki in ženskami."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje