Nastopili so sopranistka Katja Kovalinka, altistka Edita Garčević Koželj, tenorist Edvard Strah, baritonist Andrej Makor, pianistka Margareta Weiss in violončelistka Barbara Jager.
Spomin na Pettana so počastili z uvodno besedo o njegovem življenju in delu ter izborom skladb iz različnih obdobij njegovega ustvarjanja. Poudarek je bil na samospevih v treh jezikih - hrvaščini, slovenščini in nemščini ter klavirski, komorni in duhovni glasbi.
Na Hrvaškem spoštljiv odnos
Hubert Pettan (1912-1989) se je rodil slovenskemu očetu in hrvaški materi. Pettan sodi med tiste zagrebške intelektualce, ki so kljub iskreni skromnosti močno zaznamovali čas, v katerem so živeli.
O spoštljivem odnosu do njegovega dela na Hrvaškem pričajo sistematično tiskanje notnih izdaj njegovih skladb, ulica z njegovim imenom, okrogla miza junija letos, na kateri je o Pettanu govorilo sedem muzikologov, ter zgoščenka, ki bo izšla decembra. Na Slovenskem pa je Hubert Pettan presenetljivo neznan, piše na spletni strani Imago Sloveniae - Podoba Slovenije.
Njegov skladateljski opus obsega 75 skladb - od samospevov, sonat za različna glasbila, klavirskih skladb, kantat, maše, oratorija in opere do simfoniete za tamburaški orkester. V knjigah in znanstvenih člankih glasbo obravnava predvsem v kontekstu zgodovinskih okoliščin, gledališča in šolstva. Kot publicist je pustil sled v 17 časopisih in revijah.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje