Audioslave so postali prva ameriška skupina, ki je (z blagoslovom oblasti tako na eni kot drugi strani), na Castrovi Kubi priredila koncert. Udeležilo se ga je več deset tisoč ljudi. Državi, ki sta ideološki nasprotnici že več kot štiri desetletja, sta očitno ugotovili, da si ljudje kljub vsemu želijo kruha in iger.
Vzdržali so se komentarjev
Pevec Chris Cornell se zadnje čase v nobenem intervjuju ni mogel izogniti vprašanju, kakšno politično sporočilo skušajo s svojim nastopom posredovati. Vsakič je diplomatsko vztrajal, da "jim gre zgolj za dobro glasbo". Nenazadje je rokenrol, skupaj s hamburgerji, najuspešnejši ameriški izvozni izdelek.
Kubanska otoplitev
Na Kubi na moderno tujo glasbo še vedno gledajo s precejšnjo mero nezaupanja, res pa je, da se je z leti strogost komunističnega režima malce omilila. Nenazadnje v Havani stoji celo kip Johna Lennona (v šestdesetih in sedemdesetih je naklonjenost skupini The Beatles pomenila malo manj kot izdajo revolucije).
Audioslave, ki so od začetka svoje turneje v aprilu že temeljito prekrižarili Združene države, se bodo poleti ustavili tudi na stari celini. Nastopili bodo na festivalih in stadionih po Španiji, Italiji, Nemčiji, Veliki Britaniji, Švedski in na Nizozemskem.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje