Demidenko pogosto nastopa s sanktpeterburško filharmonijo in z Jurijem Temirkanovom, kot solist je nastopal z najvidnejšimi orkestri tako na evropskih odrih kot v Avstraliji, na Novi Zelandiji in v ZDA. Pot na glasbeni parnas si tlakuje tudi s solističnimi recitali, na komornih koncertnih odrih sodeluje z Dmitrijem Aleksejevim, Leonidom Gorohovom in s Triom Hermitage.
V torek ob 19.30 je Demidenko počastil oder Cankarjevega doma, njegov recital je v celoti zaznamovala glasba Frédérica Chopina, natančneje Poloneza-fantazija v As-duru, op. 61, Rondo v c-molu, op. 1, Rondo v Es-duru, op. 16, Andante spianato in Velika poloneza, op. 22. Sledili bosta še Barkarola v Fis-duru, op. 60 in Sonata št. 3 v h-molu, op. 58.
Iz Chopinovih stvaritev dela čudeže
Demidenko je študiral na moskovskem konservatoriju, njegovo pot na koncertne odre pa sta odprli dve tekmovalni izkušnji. Leta 1976 je bil nagrajen na mednarodnem tekmovanju v Montrealu in dve leti pozneje na tekmovanju Čajkovskega v Moskvi. V Angliji je debitiral leta 1985 s Simfoničnim orkestrom Moskovskega radia. Takrat se je odločil, da bo zapustil tedanjo Sovjetsko zvezo in emigriral v London, kjer živi od leta 1990.
In Chopin? Poznavalci se strinjajo, da Demidenkove interpretacije odstirajo tonsko preprostost in globoko poetičnost melodij na eni strani ter preglednost bleščečih pasaž na drugi. Kritik v reviji The Times je zapisal, da je bila izvedba Chopinovega Drugega klavirskega koncerta "čudežna mešanica živahnih prstov in dodelanih fines", so povzeli na spletni strani Cankarjevega doma.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje