Štiriurni potresk domače neodvisne produkcije bo raztreščen med višinami in podtaljem Kina Šiška oz. na stopnišču, na stranišču, na odru, na sejmišču, na šanku in na glas. Prireditelji pa poleg napovedanih koncertov in drugih dogodkov napovedujejo tudi nekaj elementov presenečenja. Foto: Tresk
Štiriurni potresk domače neodvisne produkcije bo raztreščen med višinami in podtaljem Kina Šiška oz. na stopnišču, na stranišču, na odru, na sejmišču, na šanku in na glas. Prireditelji pa poleg napovedanih koncertov in drugih dogodkov napovedujejo tudi nekaj elementov presenečenja. Foto: Tresk
Lani je medmrežje preplavila debata okoli t. i. Pisem za Emily, v katerih glasbenik in predavatelj David Lowry zagovarja etično spornost ‘mp3-kulture’, pri kateri se je pojavilo veliko nerešenih vprašanj glede sodobnega trenutka produkcije glasbe in njenih pogojev. Na okrogli mizi Glasba v času mp3-jev bosta Tadej Droljc in Anže Zorman z gosti razpravljala o pogojih glasbenega ustvarjanja in širše glasbene izkušnje ter odpirala vrsto vprašanj, vse od spremenjene poslušalske izkušnje in percepcije glasbe na eni strani do problematike donosnega glasbenega založništva in "nahranjenih" glasbenikov na drugi. Foto: Tresk

V dveh dneh, polnih kulturnega, glasbenozaložniško aktualnega in delovno-zabavnega dogajanja bodo predstavili nove izdaje slovenskih založb, izvajali različne delavnice, predavanja, projekcije in okrogle mize o aktualnih temah, povezanih z glasbenim založništvom in glasbo, zvečer pa polnili baterije z zanimivimi in tudi nekonvencionalnimi koncerti in elektronskimi "live-acti" ter se tako opomnili, da je "denar resda v žepu, a rokenrol je v srcu", so zapisali na spletni strani Treska #4.
Treskanje v Šiški
Prvi večer festivala se bo domača neodvisna produkcija predstavila v Kinu Šiška od 20.30 do 1.00. Moveknowledgement bodo svoj nastop nadgradili z vizualno podobo in nenavadnim konceptom, Coma Stereo bodo nastopili z zasanjanim, elektronsko obarvanim in postpankovsko prežetim rockom, Incurabili s hreščečim zvokom osnovnih instrumentov, It's Everyone Else pa z edinstvenim zvokom sintetizatorjev zvoka in dveh vokalov. Dežurni krivci bodo predstavili svoj novi album Fakti, TRUS! pa First step. Dogajanje bo razširjeno po celotni stavbi, ob koncertih se bodo predstavile tudi glasbene založbe, ob 20. uri pa bodo podelili nagrade in železne strele zmagovalcem natečajev.
Nagrado za najboljšo podobo albuma so prisodili skupini Emkej za album Znajdi se (Wudisban Records 2012), ki ga je oblikoval Nenad Cizl, nagrada za najboljšo podobo glasbenega dogodka gre Anni Ehlermark za Harry Merry, ki se je odvil v Bizzarnici pri Mariči, najboljša koncertna fotografija pa je fotografija Mine Špiler iz skupine Melodrom avtorja Tilyna Mucika. Glasbena redakcija Radia Študent je izbrala še tri najboljše albume leta 2012: Damir Avdić: Mein Kapital (Kapital records, 2012), Borka: What Sticks (rx:tx, 2012) in Coma Stereo: 1000 mest (Kapa records, 2012).
Treskanje na Kersnikovi
Drugi dan festivala se bo treskanje preselilo na Kersnikovo ulico, začelo pa se bo ob 16. uri z okroglo mizo Klub K4: včeraj, danes, jutri?, ki bo neposredno prenašana na frekvencah Radia Študent. Pogovor v legendarnem ljubljanskem klubu je organiziran zaradi aktualnih zapletov okoli zamenjave vodstva Zavoda K6/4 in začasnega zaprtja Kluba K4.
Na drugi okrogli mizi tega dne se bodo ukvarjali z vprašanjem glasbe v času MP3-jev, po njej pa bo vodenje DIY založbe Sex Tags Mania predstavil DJ Sotofett. V Kiberpipi bodo potekali še brezplačna delavnica o implementaciji iOS-aplikacij v avdioprodukciji, premiera kratkega dokumentarnega "road trip" filma Intimn frizurn in dokumentarni prikaz tretjega festivala In Memoriam prof. Peter Hafner #3 iz škofjeloške Ostrige. Temu bo sledil večurni kolaž različnih in nekaterih nikoli še videnih posnetkov lokalnih glasbenih scen ter tri spletne epizode Red Bulla z naslovom Hashtag$.
Vse do 23. ure bosta sejem založb in druženje v kavarni Metropol, nato pa se bo v Klubu K4 začel glasbeni program, na katerem se bodo predstavili Legowelt, DJ Sotofett ter domači "live-acti" skupin Niplodok, Lavka in Vuka.