Mariborski skladatelj je koncert zasnoval kot hommage svojemu učitelju Klausu Huberju. Majcen je Huberjevo dediščino skušal predstaviti prek lastnih kompozicij ter del nekaterih drugih učencev Huberja, ki letos praznuje osemdesetletnico.
Glasba za politične preobrate
Huberjevo glasbo sicer zaznamuje simbioza evropske tradicije z vplivi iz azijskih, južnoameriških in arabskih kulturnih okolij. Cenjeni učitelj pa tudi vneto zagovarja vlogo glasbenega sporočila kot sredstva preobrazbe medčloveških odnosov in politične realnosti.
Pot Igorja Majcna
Mariborski skladatelj je sprva v Mariboru študiral glasbeno pedagogiko, kasneje pa se je v Ljubljani posvetil študiju kompozicije. Na strokovno izpopolnjevanje je odpotoval v Freiburg, kjer se je tudi ustalil. V tem nemškem mestu deluje kot komponist, zborovski dirigent in glasbeni pedagog.
Tudi manj znani komponisti si zaslužijo pozornost
Na koncertu so poslušalci lahko prisluhnili dvema Majcnovima skladbama, poleg njih pa so člani Slowinda izvedli še dela Younghi Pang Paan, Corneliusa Schwehra, Wolfganga Rihma in Bryana Ferneyhougha.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje