Festival bosta v dvorani Udarnik danes uvedla virtuoza na tradicionalnih afriških inštrumentih kori in balafonu Sory Diabate in Kandia Kouyate iz Gvineje.
Maribum je zrasel iz dediščine festivala Bobnanje je zdravo, redno pa še bolj, ki je potekal med letoma 2004 in 2008. Decembra lani so ga prvič organizirali pod novim imenom in v novi razširjeni obliki, osnova pa so še vedno bobni in tolkala.
Kuharski navdih
Pobudniku festivala Damirju Mazreku pri organizaciji pomaga Plesna izba Maribor, letos pa se je povezal še z Zavodom Udarnik. Kot so v skupni najavi dogodka zapisali organizatorji, festival v letošnji izdaji ponuja "nove glasbene slaščice in nove mešanice glasbe iz vseh vetrov, nekaj tudi iz lanske preizkušene recepture, vendar z novimi sestavinami in z novo inspiracijo".
Tako so letos znova povabili Kandio Kouyateja in Sidikija Camaro, ki sta lani navdušila občinstvo. Tokrat ju bo mogoče slišati v drugačnih zasedbah, tudi z domačimi glasbeniki, kot sta slovenski zasedbi Balcana in Dunuya slovene.
Delavnice z malijskim umetnikom
Gvinejec Kandia Kouyate bo imel do konca septembra v Mariboru poleg današnjega še dva nastopa, Sidiki Camara, ki velja za enega vodilnih sodobnih tolkalcev iz Malija, pa bo nastopil 1. oktobra, in sicer z malijsko-senegalsko-belgijsko zasedbo glasbenikov in afriško plesalko. Dodatno bo nastopil na koncertu 7. oktobra s Slovenian combo, ki bo rezultat petdnevnega ustvarjanja pod vodstvom tega afriškega glasbenika.
Sidiki Camara bo 1. in 2. oktobra na Plesni izbi Maribor vodil tudi delavnice za djembe in dundune. Sočasno bodo potekale še delavnice afriškega plesa pod vodstvom senegalske plesalke Simone Gomis.
Sklep festivala bo 5. novembra s projektom Balcana - Sunavao drom, ko bo zasedba Balcana zaigrala z romskima glasbenikoma iz Makedonije Mirsadom Demirovom in Mustafo Arifovom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje