Psihologinja glasbe in docentka na Pedagoški fakulteti Univerze v Mariboru je bila gostja rubrike Prvi koraki v Prvem dnevniku, kjer je spregovorila predvsem o vplivu glasbe na otroka v predšolskem obdobju. Celoten pogovor voditelja Dejana Ladike s Habetovo si oglejte v priloženi videonovici.
Razložila je, kako glasba na eni strani vpliva na nekognitivne sposobnosti, kar pomeni na motivacijo, oblikovanje pozitivne samopodobe in čustvene značilnosti, na drugi strani pa je bilo govora o tem, kako vpliva na pozornost, spominske sposobnosti, inteligenco in kako pomembno je ustrezno oblikovanje glasbenih preferenc pri predšolskih otrocih, saj to vpliva na oblikovanje vrednostnega sistema.
Blagodejni vplivi glasbe na otroke
Kot pravi Habetova, je glasba sredstvo, s katerim otroku omogočamo celostni razvoj, kar pomeni, da lahko na spontan, sproščen in otroku všečen način vplivamo na številna področja njegovega razvoja. Tudi sama je že kot majhna deklica začela svojo glasbeno pot, danes pa blagodejne vplive glasbe na razvoj opazuje pri svojem šestletniku.
Ob tej priložnosti smo Katarino povprašali še o dogajanju pri zasedbi Katrinas. Po krajšem premoru, ker je nova članica Neža Drobnič Bogataj odšla na porodniški dopust, se na odre vračajo še pred poletjem.
Poleg drugih nastopov bodo sodelovale pri projektu Roka Goloba Simfonična ekstaza, ki bo 7. junija v Križankah, nato pa se bo konec junija po dolgem času in samo za to priložnost združila prvotna zasedba Katrinas (Katarina Habe, Eva Hren in Marija Trampuš) za retrospektivo Slovenske popevke. Kot pravi Habetova, so prav zaradi tega festivala pred leti "poletele" v medijski prostor.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje