Na koncertu, ki se bo začel ob 21.00, bosta nastopila zbor in orkester SNG Opera in balet Ljubljana pod dirigentskim vodstvom Lorisa Voltolinija in Igorja Švare. V prvem delu, posvečenem Verdiju, bo mogoče slišati uverturo iz opere Nabucco in operne arije ali duete iz Rigoletta, Macbetha, Trubadurja, Traviate, Don Carlosa in Aide. Drugi del bo namenjen zborovskim delom iz Wagnerjevih oper Lohengrin in Leteči Holandec, sledili pa bosta ariji iz opere Tannhäuser ter del iz opere Mojstri pevci nürnberški.
Z najboljšim iz opernega sveta
Kot solisti se predstavljajo italijanska sopranistka Alessandra Rezza ter sopranistki Rebeka Radovan in Urška Arlič Gololičič, tenorista Aljaž Farasin in Branko Robinšak, baritonista Slavko Savinšek in Darko Vidic ter basisti Saša Čano, Luka Ortar in Domen Križaj. Mladi pevci Vidic, Ortar in Križaj so nagrajenci TEMSIG-a. Kot je dejal vodja opere SNG Opera in balet Ljubljana Milivoj Šurbek, želijo občinstvu ponuditi najboljše, kar lahko, in v opernem svetu sta to Verdi in Wagner, repertoar pa namenjajo najširšemu občinstvu.
Otvoritvenemu večeru bo sledil pester program. Med nastopajočimi je violinist in profesor na Akademiji za glasbo Tomaž Lorenz izpostavil koncert dveh glasbenih sestavov, s katerima sodeluje. 23. junija bo v rdeči dvorani ljubljanskega Magistrata nastopil Klavirski kvartet Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, v katerem igrajo violinistki Ana Krpan in Klara Gruden, violončelistka Katarina Kozjek in pianistka Ana Maria Beguš. Julija se bo v zdravilišču v Dobrni predstavil slovensko-japonsko-ruski trio Brezavšček, ki ga sestavljajo Maruša Brezavšček (kljunasta flavta), Makiko Kurabajaši (fagot) in Olga Watts (čembalo).
25 let in prav toliko občin
Ustanova Imago Sloveniae se lahko ob 25-letnem jubileju pohvali z impresivnimi številkami 2.000 koncertov, na katerih je nastopilo 10.000 glasbenikov. Po besedah direktorja ustanove Imago Sloveniae Janoša Kerna segajo začetki njihovega delovanja zares že v leto 1986, ko je pianist in pedagog Primož Lorenz začel organizirati koncerte v Ljubljani, leta 1988 pa je bilo ustanovljeno Društvo za oživljanje kulturne podobe starega mestnega jedra.
Projekt se je razširil tudi iz prestolnice, Imago Sloveniae - Podoba Slovenije danes povezuje 25 občin. Projekt je zelo kompleksen, pojasnjuje Kern, z njim pa želijo predvsem širiti vrhunsko umetnost iz večjih krajev v manjše in promovirati glasbene ustvarjalce in poustvarjalce. Glavni poudarek namenjajo visoki kakovosti izvajalcev in vsebin.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje