Policija bo na primer opozorila državno tožilstvo, ki lahko vloži obtožnico proti Jacksonovemu osebnemu zdravniku, 51-letnemu Conradu Murrayju.
Oglednik je v poročilu zapisal, da sta bila glavna krivca za Jacksonovo smrt močni anestetik propofol in pomirjevalo lorazepam; v pokojnikovem telesu so bile tudi sledi midazolama (pomirjevalo, podobno propofolu), diazepama (generična različica valiuma), lidocaina (proti bolečinam) in efedrina (poživilo). Celotnega težko pričakovanega poročila o obdukciji oglednik še vedno ni objavil, saj to na željo losangeleških oblasti iz varnostnih razlogov ostaja tajno.
Po navedbah virov je pevec, čigar smrt je 25. junija šokirala glasbeni svet, redno jemal propofol zaradi težav z nespečnostjo, pa tudi zato, ker so ga prenaporne priprave na bližajočo se turnejo tako izmučile. Na zdravilo se je zanesel kot na budilko: sam je odločal, kdaj se bo prebudil, in ob dogovorjeni uri je zdravnik ustavil intravenozno kapljanje, prek katerega je prejemal zdravilo. Tisti usodni dan mu je zaradi prevelikega odmerka odpovedalo srce.
Vztrajno je prosil za "mleko"
Murray še vedno trdi, da Jacksonu ni dal ničesar, kar bi ga lahko ubilo. Preiskovalcem je sicer priznal, da je Jacksonu, ki je neprestano moledoval za svoje "mleko" (tako je rekel propofolu), tega tudi dal, še prej pa je poskušal s petimi odmerki drugih zdravil (v razponu šestih ur). Propofola mu sprva ni hotel dati, ker se je bal, da Jackson postaja močno odvisen; že deset minut po tem, ko mu je ustregel, je bil pevec že mrtev.
Uboj ali umor?
Viri blizu preiskavi po poročanju Los Angeles Timesa poudarjajo, da ni mogoče izključiti mogoče obtožnice nenaklepnega uboja; treba je namreč upoštevati Jacksonovo prejšnjo zlorabo zdravil, druge zdravstvene težave in nejasnosti v primeru.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje