Francoski glasbeniki so nastopili s programom, ki so ga napisali Maurice Ravel (Šeherezada), Camille Saint-Saëns (Koncert za klavir in orkester št. 5 v F-duru, op. 103) in Igor Stravinski (Petruška, burleskni prizori v štirih slikah). Märkl je pri dirigiranju posebno pozornost posvetil solistu pianistu Jean-Yvesu Thibaudetu.
Filharmonični orkester vabi na koncerte v Lyon že več kot 100 let. Mesto na vzhodu Francije, v katerem ima svoj sedež tudi Interpol, zna ceniti pomen glasbenikov, saj je leta 1975 zgradilo avditorij, ki je z 2.100 sedeži ena največjih simfoničnih dvoran v Franciji.
Märkl je vodenje zasedbe prevzel septembra 2005, pred njim pa so k prepoznavnosti zasedbe prispevali Serge Baudo, ki je filharmonični orkester vodil med letoma 1971 in 1986, Emmanuel Krivine in David Robertson. Dirigenti so zasedbi dali mednarodno prepoznavnost in odličnost, h kateri je veliko pripomogla repertoarno odprtost.
Märkl dostojen naslednik svojih predhodnikov
Nemški dirigent, ki bo prihodnjo sezono prevzel tudi mesto šefa dirigenta in umetniškega vodje simfoničnega orkestra leipziškega radia, se je za svoje trenutno delo med drugim uvajal z dirigiranjem najboljšim nemškim in francoskih orkestrom, posebej pa je cenjen kot operni dirigent, ki pogosto sodeluje z Dunajsko državno opero in Bavarsko državno opero. Märkl je vodil že tudi druge evropske in ameriške zasedbe; v Severni Ameriki je debitiral s simfoniki iz Dallasa, ki ga še zdaj redno vabijo v goste.
Pianist s šarmom in strastjo
M. T.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje