V Cankarjevem domu je bilo mogoče prisluhniti njegovemu recitalu s skladbami dveh vplivnih evropskih in ameriških skladateljev nove klasične glasbe - Philipa Glassa iz ZDA in Arva Pärta iz Estonije. Gorišek, lanski nagrajenec Prešernovega sklada, je odigral skladbe dveh vrhunskih ustvarjalcev, ki ju, čeprav izhajata iz različnih kulturnih ozadij, družita posvečenost, seganje po neotipljivem in malone brezčasnem.
Kljub uspehu v tujini deluje doma
Pianist je med drugim sodeloval z imeni, kot so Luciano Berio, Vinko Globokar, Jane Manning, Irena Grafenauer, John Edward Kelly in Walter Proost. Njegova diskografija obsega več kot dvajset solističnih plošč z deli največjih skladateljev 20. stoletja, med njimi izstopajo posnetki celotnega klavirskega opusa Erica Satieja za Blaricum Music Group (deset albumov), ki so ocenjeni za ene najboljših posnetkov vseh časov.
Čeprav je brez težav uspeval v tujini, se je odločil, da bo deloval doma in podajal nova spoznanja o glasbi domačemu kulturnemu občinstvu. Tudi z glasbo domačih skladateljev, ki ga nagovarjajo s čisto in neposredno izrazno močjo. Svoj repertoar izbira s tehtnim premislekom o vsaki skladbi. Njegov velik glasbeni talent pa se razkriva predvsem v nenehnem iskanju novega in neznanega, je ob nagradi Prešernovega sklada zapisal Milko Lazar.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje