V Unionski dvorani je bilo mogoče prisluhniti petju Diega Barriosa Rossa in sopranisttke Nilde Luketič. Prvi je za koncert pripravil Memory iz opere Mačke A. L. Webbera, arijo iz operete La Dolorosa J. Serrana, Gershwinovo Summertime ter arijo iz Lehárjeve operete Dežela smehljaja. Nilda Luketič pa je interpretirala arijo iz Tijardovićeve operete Mala Floramye, arijo iz Kálmánove operete Kneginja čardaša, iz Dežele smehljaja si je izbrala arijo Giuditte, poleg tega pa še arijo iz Lehárjeve Vesele vdove. Iz zadnje sta črpala tudi skupaj in izbrala duet Hanne in Danila Ustne nemo šepetajo, skupaj sta pripravila še duet operete La Revoltosa ter duet iz operete Kneginja čardaša.
Od opernih arij do džeza
V Caracasu rojeni Diego Barrios Ross je že v Venezueli sodeloval z več rockovskimi in folk glasbenimi skupinami ter nastopal v različnih glasbeno-gledaliških predstavah. Slovenskemu občinstvu se je predstavil leta 1994, ko je v KUD-u France Prešeren izvedel svoj prvi koncert latinsko-ameriške glasbe, leta 1997 pa je pri založbi Corona izšla njegova prva plošča Como Ljubljana. Pevec, ki od leta 1995 sodeluje kot igralec in pevec v Slovenskem mladinskem gledališču, se v zadnjih letih predstavlja kot koncertni pevec z različnimi zasedbami, njegov repertoar vključuje pa operne arije in duete oratorije, napolitanske canzone, džez in latinsko-ameriško glasbo.
Nilda Luketič, ki je od leta 1989 članica umetniškega ansambla SNG Maribor, je doslej posnela dve samostojni zgoščenki Panis angelicus ob orgelski spremljavi dirigenta Simona Robinsona in Laudate Dominum ob orgelski spremljavi Olge Pečeny. Slednja je na klavirju spremlja tudi koncert v unionski dvorani.
Predstavlja se kralj balkanskega plesišča
Na nedeljski večer se je splačalo ustaviti tudi ob bolj balkanskih ritmih. Te sta prinesla vsestranski glasbenik in producent DJ Shantel ter Bucovina Orcestra. Dobitnika BBC-jeve nagrade za najboljšega etno DJ-a v letu 2006 se drži vzdevek kralj balkanskega plesišča, v svoji mešanici pa prinaša preplet romske glasbe, elektronske glasbe in celo ruske diskoglasbe. Projekt Bucovina je rezultat njegovih različnih glasbenih eksperimentiranj z elektronsko glasbo v preteklosti, ki se nam zdaj ponuja v obliki super zbirke balkanskih motivov. Stefanu Hantelu so se na Glavnem odru opridružili še Vesna Petkovic, Marcus D. Ghoreishian, Michael Bergbauer, Kurt Bauer, Richard Winkler, Lothar Laesser in Janez Vouk.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje