Dominikanski superzvezdnik latinoglasbe je že pred osmo podelitvijo latinogrammyjem s petimi nominacijami veljal za glavnega favorita in pobral je vse, tudi tri najbolj zaželene: za album leta, posnetek leta in pesem leta.
Pevec je s svojo skupino 440 dobil tudi grammyja za najboljši album v zvrsti merengue za La LLave De Mi Corazon, kipec pa jim je prinesla tudi naslovna pesem s plošče.
Guerra, mojster preobražanja tradiconalnih žanrov, je tako premagal vrsto latinozvezdnikov, kot so Ricky Martin, Shakira in zvezdniki reggaetona Calle 13, kar je v času, ko reggaton, pop in celo alternativni rock v španščini osvajajo mladi (latino)svet, zavidanja vreden dosežek.
Guerra - latinoglasbenik leta
V kategoriji za album leta je Guerra premagal Miguela Boseja, Calle 13, Martina in Alejandra Sanza. Guerrov album La Llave je prinesel nagrado tudi producentom, priljubljeni izvajalec pa je postal tudi oseba leta Latinske glasbene akademije, saj so ga počastili za karierne in osebne dosežke. Nagrado je Guerra posvetil domovini Dominikanski republiki, ki jo je pred kratkim prizadela tropska nevihta Noel.
Dva za Rickyja, dva za Calle 13
Priljubljeni Ricky Martin in Calle 13 so imeli po štiri nominacije, dobili pa so po dve nagradi. Guerri je "predstavo speljal" le odrski spektakel, ki se je tokrat prvič dogajal v Mestu greha. Odprl ga je Ricky Martin z živahnim venčkom pesmi Lola in La Bomba, vegaški Blue Man Group pa so poskrbeli za divje plesno dogajanje na odru. To je bilo le eno v vrsti sodelovanj nominirancev in lasvegaških znamenitosti.
Prireditev je potekala v prireditvenem centru Mandalay Bay v srcu Las Vegasa, prejšnja leta pa se je, pred lanskim New Yorkom, selila iz Miamija v Los Angeles in nazaj.
A. K.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje